Witamy Fora Rozmowy DDA/DDD DDA w Niemczech

Przeglądasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
 • Autor
  Wpisy
 • Avatarmaniekrsa
  Uczestnik
  Liczba postów: 1

  Witam Was,

  W tym temacie nie chcę się zbytnio rozpisywać, ale dopiero niedawno dotarło do mnie, że wiele sytuacji i wydarzeń, które dzieją się wokół mnie i mnie dotyczą (zwłaszcza tych negatywnych) spowodowanych jest syndromem DDA. Piszę tutaj pierwszy raz. Czuję się zagubiony. Od pól roku mieszkam i pracuję w Niemczech 150 km na płd od Stuttgartu. Przeczytałem już wiele na temat DDA  publikacji i jedną książkę fińskiego psychologa (teraz nie pamiętam nazwiska). Teraz wiem, że blokady i lęki, które mam w sobie spowodowane są właśnie współuzależnieniem. Moje pytanie brzmi czy ktoś orientuje się w kwestiach terapii i terapeutów polskich tutaj w mojej okolicy ? Język niemiecki umiem dość dobrze, ale nie na tyle by swobodnie rozmawiać z Niemcem na te tematy. Poza tym typowe objawy jak niepewność, wstyd i lęk towarzyszą mi gdy myślę nawet o wizycie u polskiego terapeuty/grupy wsparcia.

  AvatarMonika R
  Uczestnik
  Liczba postów: 4

  Witam serdecznie ,

  poszukuje wsparcia i pomocy , szukam kontaktu , mytingow w Berlinie , czy mogę prosić o jakiś kontakt gdzie mam szukac ?

  blagam ,mój nr tel: +4915251791858

  pozdrawiam serdecznie

  monika Rybacka

  truskawektruskawek
  Uczestnik
  Liczba postów: 455

  Cześć, Monika!

  Przez wyszukiwarkę na stronie międzynarodowej służby ACoA (czyli DDA) wyskoczyły mi 3 mitingi, i sądząc po dacie aktualizacji powinny być aktywne:

  https://adultchildren.org/mtsearch/?input_country=DEU&cordinate_srch=berlin&MyRadius=10&MyType=All&mtsearch_srch=Search

  AvatarMonika R
  Uczestnik
  Liczba postów: 4

  Bardzzzo dziękuje!

  mam nadzieje ze znajdę pomoc

  pozdrawiam serdecznie Monika

  AvatarNieomylna01
  Uczestnik
  Liczba postów: 397

  Na stronie polskiej intergrupy dda również znajdziesz aktualna listę mitingow polskojęzycznych za granicą plus mitingi przez skype. Te na stronie ACA niesty moga być nie aktualne ponieważ nie wszystkie grupy rejestrują się tam. Adres strony: dda.org.pl

  AvatarMonika R
  Uczestnik
  Liczba postów: 4

  Uprzejmie dziękuje za pomoc 🙏🏻

Przeglądasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.