dda związek i jego siostra – nieoficjalna STRONA DDA

dda związek i jego siostra

//dda związek i jego siostra
dda związek i jego siostra 2018-02-25T14:58:37+00:00

Witamy Fora Rozmowy DDA/DDD dda związek i jego siostra

Przeglądasz 8 wpisów - od 1 do 8 (z 8)
 • Autor
  Wpisy
 • wichrowa
  Uczestnik
  Liczba postów: 51

  pomimo kilkuletniej terapii, pracy nas sobą, dotykają mnie zbt mocno sprawy w związku.

  np siostra mojego faceta dzwoni do niego bo jej się zepsuł zamek w drzwiach, odkurzacz, przyjedź napraw zwykle tak robi… teraz wrócił z delegacji i od razu telefon … , ze juz obiecała swojemu synowi 2letniemu, że wujek do niego przyjedzie …. a ja np wolałabym z nim spędzić czas ,,, miesiąc się nie widzieliśmy jest  tylko 2 doby….

  dotyka mnie to i płaczę….

  FenixFenix
  Uczestnik
  Liczba postów: 1080

  Powiedz swojemu mężczyźnie co czujesz. 🙂

  Monos5
  Uczestnik
  Liczba postów: 276

  Dokładnie, musisz swojemu mężowi powiedzieć o tym, że nie podoba ci się to i proste

  wichrowa
  Uczestnik
  Liczba postów: 51

  mówiłam mu….on na to, że to rodzina …. nie ma się przed nią tajemnic, trzeba się spotykać …itp

   

  ona ma męza dziecko …. rodzice tragicznie zginęli …. i stąd chyba taka więź

  ja z kolei z moim rodzeństwem na dystans …każdy samodzielnie sobie radzi…

  nali102
  Uczestnik
  Liczba postów: 19

  Cześć 🙂

  Tym razem zwracam się do Was z ogromną prośbą. Długo zastanawiałam się czy mogę o to tutaj prosić, ale myślę że nie ma na to lepszego miejsca, a decyzję podejmiecie sami 🙂

  Na początku chciałam powiedzieć, że sama jestem DDA, po terapii indywidualnej i grupowej 🙂 Służę radą i doświadczeniami na tyle ile mogę pomóc.

  Jestem też studentką, pracę licencjacką napisałam o Funkcjonowaniu rodziny z problemem alkoholowym w opinii i świadomości młodzieży. Badałam w niej głównie to, jak młodzież postrzega poszczególnych członków rodziny alkoholowej i jaką posiada wiedzę na temat tego zjawiska (wyniki są bardzo zaskakujące, jeśli Cię interesują – napisz :))

  Aktualnie jestem w trakcie zbierania kwestionariuszy do pracy magisterskiej, w której poszłam o krok dalej i badam Identyfikację kobiet z syndromem DDA z rodzicami. Badam obraz matki i ojca. Myślę, że badania te mają spory potencjał, mogą nam wszystkim pomóc zrozumieć sytuację w jakiej się znaleźliśmy. Chciałabym żeby były jak najbardziej wiarygodne, dlatego też proszę Was o pomoc i przyczynienie się do nich. Jeśli znasz kogoś z DDA, będzie mi bardzo miło gdy przekażesz mu tą wiadomość 🙂

  Chętnych do rozmowy i wypełnienia kwestionariusza (ACL) proszę o kontakt mailowy na: nj.rycerz@gmail.com. Prześlę kwestionariusz 🙂
  <p align=”CENTER”>Moją prośbę kieruję głównie do obecnych tu kobiet, ale wynikami z badań i rozmową służę wszystkim :)</p>
  <p align=”CENTER”>Z góry bardzo Wam dziękuję.</p>
  <p align=”CENTER”>Pozdrawiam Was ciepło.</p>
  <p align=”CENTER”>Natalia.</p>
  <p align=”CENTER”>:)</p>

  Alizee
  Uczestnik
  Liczba postów: 387

  Niestety czasem powiedzenie wprost takiej osobie co się czuje i czego się oczekuje w tym temacie nie wystarcza. Często jest tak, że takie osoby w ogóle tego nie dostrzegają i nigdy się pod tym względem nie zmienią. I albo zaakceptujesz, że jego rodzina będzie cały czas na pierwszym miejscu dla niego albo bardzo szybko ich znienawidzisz. Oczywiście Twój facet może się okazać bardziej elastyczny i życzę Ci żeby wszystko ci się ułożyło jak najlepiej, ale z własnych doświadczeń życiowych wiem jak ciężko jest żyć w takiej głupiej sytuacji. I jakie to wyniszczające dla psychiki. Dlatego od zawsze bardzo uważałam, żeby mój partner nie miał jakiś chorych stosunków ze swoją rodziną.

  Kyle Broflovski
  Uczestnik
  Liczba postów: 3

  wg mnie sporo zależy też od tego w jaki sposó mu o tym powiedziałaś. Bo myślę, że np na słowa: „Rozumiem, że chciałbyś się zobaczyć ze swoją siostrą, ale nie widzieliśmy się miesiąc, bardzo się za tobą stęskniłam i chciałabym, żebyś spędził ze mną wieczór” każdy dojrzały facet powinien zareagować pozytywnie (a jeśli nie, coś jest rzeczywiście nie w porządku). Inaczej sytuacja wygląda, jeśli to jest w formie bardziej lub mniej subtelnego ataku.

  Aha- i nie wydaje mi się, że „zbyt bardzo dotykają Cię sprawy związku”- to całkowicie normalne, że jesteś smutna i rozczarowana, że wybiera siostrę zamiast Ciebie:)

  Alizee
  Uczestnik
  Liczba postów: 387

  No właśnie jeśli będzie dojrzały i jak nie jest to już jakaś chora więź bo jak nie to z góry można sobie darować, że kiedyś mu przejdzie. Jakby się nie tłumaczyło, nie prosiło. Może się to ciągnąć latami aż wszyscy się znienawidzą do granic możliwości. I też zawsze słyszałam, że to właśnie rodzina i trzeba się spotykać. Przepraszam, że piszę tak pesymistycznie ale dopiero teraz po jakiś 20 latach niszczenia tym mojej psychiki jestem w stanie powiedzieć dość i, że juz nie będę się bawić w takie gierki.

  Mimo wszystko, życzę, żeby przejrzał na oczy i umiał to wszystko pogodzić w zdrowy sposób.

Przeglądasz 8 wpisów - od 1 do 8 (z 8)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.