Ślub – do ilu razy sztuka – nieoficjalna STRONA DDA

Ślub – do ilu razy sztuka

//Ślub – do ilu razy sztuka
Ślub – do ilu razy sztuka 2019-02-16T23:25:34+00:00

Witamy Fora Rozmowy DDA/DDD Ślub – do ilu razy sztuka

Przeglądasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
 • Autor
  Wpisy
 • marigolana
  Uczestnik
  Liczba postów: 4

  <p style=”text-align: left;”>Witam 🙂 Chciałabym się Was kochani poradzić w pewnej kwestii. Wcześniej tutaj pisałam już o tym że nie panuje nad emocjami itp. Przez to mój facet odwołał ślub, zrobił to 2 miesiące przed tym dniem. Chciał go tylko przełożyć i ostatecznie po kilku dniach niebycia razem zgodziłam się na przełożenie. Teraz zbliża się ten przelozony ślub. Będzie za 2 miesiące i jest ta sama sytuacja. Nie jest pewny czy chce. Przez ten czas bywalam agresywna. To byly sytuacje kiedy mnie olewal, nie mial dla mnie czasu, bywal chamski itp.  Z bezradności i bólu nie wytrzymywalam i bylam agresywna wobec niego. To nie bylo czesto ale jednak bylo. Ostatni raz tak się zdarzylo 2 stycznia, pracuje nad sobą, chodzę do psychologa, jesZcze w lutym słyszałam „tak na pewno ślub się odbędzie” (pytalam bo mialam obawy ze sie to powtórzy). Ma problem z podjęciem decyzji. Jego matka odeszla wiele lat temu, jest alkoholiczka i jest jedną z tych raczej niedobrych matek, ojciec tez pil ale wiele lat nie żyje. Dodam że byli po rozwodzie. Ślub lada moment, trzeba zalatwiac wszystko a tu nic nie wiadomo. Nie wiem już co robić. Mam mnóstwo dolegliwości somatycznych ze stresu i ledwo funkcjonuje a on oczekuje że będę w spokoju czekać i udawać że jest dobrze. Proszę pomóżcie</p>

  FeniksFeniks
  Uczestnik
  Liczba postów: 1206

  Witaj. Może zabrzmię trochę brutalnie ale na podstawie tego co napisałaś wcale się nie dziwię, że Twój narzeczony ma wątpliwości. W moim odczuciu najgorsze co moglibyście sobie teraz zafundować to jest właśnie ślub.

  Ja w tej sytuacji, będąc na Twoim miejscu najpierw zrobiłabym porządek ze sobą, z własnymi przeżyciami i emocjami, a z tego co opisywałaś, myślę, że masz nad czym popracować.

  Myślę, że zachowanie Twojego narzeczonego w pewnym stopniu było spowodowane niepewnością i obawą, że Twoje zachowanie się nie zmieni a także tym, że była to jego reakcja obronna na Twoje przekraczanie granic.

  Nie odbieraj proszę moich słów jako atak na siebie, bo nie jest to moim zamiarem. Chciałam Ci tylko wyjaśnić, że ślub nie jest najistotniejszą sprawą w tym momencie. Najistotniejsza jest Twoja praca nad sobą i Wasza wspólna praca nad związkiem. Inaczej, w moim odczuciu, oboje doprowadzicie do wzajemnego poranienia siebie.

  Pozdrawiam Feniks

  marigolana
  Uczestnik
  Liczba postów: 4

  Dziękuję za opinię. Masz bardzo dużo racji, ale skoro miał obawy to czemu nie powiedzial np miesiąc wcześniej tylko czekał do ostatniej chwili tak jak za pierwszym razem stawiajac mnie w tak trudnej sytuacji? Jeśli nie był pewny od dłuższego czasu, nie musiał kłamać że jest zdecydowany na 100%.

  truskawektruskawek
  Keymaster
  Liczba postów: 238

  Cześć!

  My tu na forum możemy tylko zgadywać dlaczego, tylko od niego możesz się faktycznie dowiedzieć co przeżywa i dlaczego tak zrobił.

  FeniksFeniks
  Uczestnik
  Liczba postów: 1206

  Dlaczego zależy Ci na ślubie?

  FeniksFeniks
  Uczestnik
  Liczba postów: 1206

  Zadałam Ci to pytanie, bo ja jakiś czas temu zastanawiałam się co by mnie przekonało do sformalizowania związku. I doszłam do wniosku, że dwie rzeczy mnie przekonują do tego.

  Pierwszą jest obowiązujące w Polsce prawodawstwo, które pomimo funkcjonowania pojęcia „partner życiowy” nadal traktuje taką osobę jak kogoś obcego. I w sytuacji np. zagrożenia życia możesz się nie dowiedzieć o stanie zdrowia ukochanej osoby.

  Drugim motywem mogłaby być potrzeba pokazania światu, że moje serce należy do tej właśnie osoby i niech nikt nawet nie próbuje się do mnie zbliżać, bo i tak nie ma szans.

  Ja sama dla siebie nie potrzebowałabym sformalizowania, bo to w żaden sposób nie chroni przed odejściem drugiego człowieka.

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 godzina, 18 minut temu przez Feniks Feniks.
Przeglądasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.