Witamy Fora Terapie w Polsce Jak wybrać psychologa, psychoterapeutę?

Przeglądasz 7 wpisów - od 1 do 7 (z 7)
 • Autor
  Wpisy
 • Marta_DDA
  Uczestnik
   Liczba postów: 11

   Witajcie, w ostatnim czasie moje cierpienie spowodowane trudnym dzieciństwem i wciąż nieułożonymi relacjami z rodzicami nasiliło się. Jestem do tego w kryzysie małżeńskim i rodzinnym, na pewno częściowo przez moją ciągłą naprzemienną złość i smutek. Czuję, że dłużej już nie dam rady bez pomocy i chcę się o nią zwrócić. Podpowiedzcie, jak, gdzie szukać właściwego psychologa, psychoterapeuty? Czym Wy kierowaliście, wybierając i czy wybór okazał się trafiony? Z góry dziękuję za Wasze podpowiedzi.

   dda93
   Uczestnik
    Liczba postów: 563

    Wybór masz nieco ograniczony wielkością miasta, w którym mieszkasz. Z reguły warto moim zdaniem szukać poradni zajmujących się typowo np. DDA, współuzależnieniami i uzależnieniami. Ewentualnie osób, które piszą, że się w tym specjalizują. Bo wiedza o tych problemach pierwszego z brzegu terapeuty czy psychologa nie zawsze może być adekwatna do potrzeb. W większych ośrodkach nieco łatwiej znaleźć specjalistę poza państwowymi przychodniami (czyli w wersji płatnej).

    Kto Ci będzie konkretnie odpowiadał to już sama uznasz po pierwszym lub kilku pierwszych spotkaniach. Pomiędzy terapeutą a pacjentem powinna się tworzyć pewnego rodzaju „chemia”. I nie chodzi tu o żadne towarzystwo wzajemnej adoracji, tylko po prostu osobę, która Ci się pozytywnie kojarzy, do której z chęcią przychodzisz, której ufasz i dość łatwo się przy niej otwierasz. Wtedy łatwiej pracować.

    Marta_DDA
    Uczestnik
     Liczba postów: 11

     Dziękuję za Twój wpis. Pierwszy raz w życiu będę korzystać z psychoterapii. To są dla mnie cenne uwagi, bo poruszam się po jeszcze zupełnie nieznanym gruncie… Mieszkam w dość małym mieście, raczej jestem przygotowana na usługę prywatną. Przede mną pierwsze telefony i spotkania. Pozdrawiam,

     dda93
     Uczestnik
      Liczba postów: 563

      Powodzenia!🙂 Mam nadzieję, że trafisz na dobrego, zaangażowanego w swoją pracę specjalistę.

      Terapia jest jak usunięcie zepsutego zęba. Najpierw może boleć, ale potem poczujesz, że jest lepiej🙂

      Sylwia Just
      Uczestnik
       Liczba postów: 2

       Ja serdecznie polecam Ośrodek Terapii Krajna – mnie pomogli ! 🙂
       Bardzo dobry specjaliści, przed którymi nie trudno się otworzyć, a z którym właśnie można wytworzyć tak potrzebną więź. Dzięki nim stanęłam na nogi i czuję, że stałam się lepsza <3

       Lucyna85
       Uczestnik
        Liczba postów: 1

        Ja z własnego doświadczenia wiem, że przyznanie się do uzależnienia przed sobą to wielki wyczyn a co dopiero przed kimś. Po terapii nie mam problemu by rozmawiać na temat mojej przeszłości, najważniejsze to trafić na świetnych specjalistów na którzy ja trafiłam w ośrodku „Borowik” w Jerzmionkach.

        Przemek15
        Uczestnik
         Liczba postów: 7

         Na początek powiedz dużo o sobie o problemach niewiesz od razu jakie bedzie podejście terapeuty. Z mojego punktu widzenia niewiem czy wszystko co terapeuta radzi trzeba wykonać jeśli to konieczne będzie dla nas lepsze.

        Przeglądasz 7 wpisów - od 1 do 7 (z 7)
        • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.