Witamy Fora Terapie w Polsce Jak wybrać psychologa, psychoterapeutę?

Przeglądasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
 • Autor
  Wpisy
 • AvatarMarta_DDA
  Uczestnik
  Liczba postów: 5

  Witajcie, w ostatnim czasie moje cierpienie spowodowane trudnym dzieciństwem i wciąż nieułożonymi relacjami z rodzicami nasiliło się. Jestem do tego w kryzysie małżeńskim i rodzinnym, na pewno częściowo przez moją ciągłą naprzemienną złość i smutek. Czuję, że dłużej już nie dam rady bez pomocy i chcę się o nią zwrócić. Podpowiedzcie, jak, gdzie szukać właściwego psychologa, psychoterapeuty? Czym Wy kierowaliście, wybierając i czy wybór okazał się trafiony? Z góry dziękuję za Wasze podpowiedzi.

  Avatardda93
  Uczestnik
  Liczba postów: 285

  Wybór masz nieco ograniczony wielkością miasta, w którym mieszkasz. Z reguły warto moim zdaniem szukać poradni zajmujących się typowo np. DDA, współuzależnieniami i uzależnieniami. Ewentualnie osób, które piszą, że się w tym specjalizują. Bo wiedza o tych problemach pierwszego z brzegu terapeuty czy psychologa nie zawsze może być adekwatna do potrzeb. W większych ośrodkach nieco łatwiej znaleźć specjalistę poza państwowymi przychodniami (czyli w wersji płatnej).

  Kto Ci będzie konkretnie odpowiadał to już sama uznasz po pierwszym lub kilku pierwszych spotkaniach. Pomiędzy terapeutą a pacjentem powinna się tworzyć pewnego rodzaju „chemia”. I nie chodzi tu o żadne towarzystwo wzajemnej adoracji, tylko po prostu osobę, która Ci się pozytywnie kojarzy, do której z chęcią przychodzisz, której ufasz i dość łatwo się przy niej otwierasz. Wtedy łatwiej pracować.

  AvatarMarta_DDA
  Uczestnik
  Liczba postów: 5

  Dziękuję za Twój wpis. Pierwszy raz w życiu będę korzystać z psychoterapii. To są dla mnie cenne uwagi, bo poruszam się po jeszcze zupełnie nieznanym gruncie… Mieszkam w dość małym mieście, raczej jestem przygotowana na usługę prywatną. Przede mną pierwsze telefony i spotkania. Pozdrawiam,

  Avatardda93
  Uczestnik
  Liczba postów: 285

  Powodzenia!🙂 Mam nadzieję, że trafisz na dobrego, zaangażowanego w swoją pracę specjalistę.

  Terapia jest jak usunięcie zepsutego zęba. Najpierw może boleć, ale potem poczujesz, że jest lepiej🙂

Przeglądasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.