Witamy Fora Rozmowy DDA/DDD ksiądz

Przeglądasz 10 wpisów - od 1 do 10 (z 26)
 • Autor
  Wpisy
 • Anonim
   Liczba postów: 20551

   Wiem, religia – drażliwy temat….
   Mimo wszystko to pytanie co jakiś czas do mnie wraca, więc dlaczego by go nie zadać.
   Czy ktoś zna księdza w Wwie, rozumiejacego i znajacego problemy dda? Ktoremu nie trzeba tłumaczyć wszystkiego, co i jak, ktory nie bagatelizuje, nie moralizuje, nie wyśmiewa, nie jest szowinista…Z ktorym można porozmawiać o swoich problemach z wiara, poki jeszcze jest siła i chce się to naprawiać, pogłębiać….
   Miejmy nadzieję, że wymagania nie s wygorowane 🙂
   Kinga

   najlachim
   Uczestnik
    Liczba postów: 34

    Ojciec Paweł – niestety w u Dominikanow Sandomierzu – od Warszawy nie tak daleko – a i okolica ladna mozna sie wybrac na weekend. A Ojciec głebokiej wiary i otwarcia dla innych.

    Anonim
     Liczba postów: 20551

     Dzięki.
     Sandomierz i Dominikanow bardzo dobrze znam 🙂 , potrzebuję jednak Warszawy.
     Poczekam, może ktoś ma dobre doświadczenia w tym mieście.

     Anonim
      Liczba postów: 20551

      To wyglada dosyć ponuro: grupy wsparcia, mitingi w kościołach i ani jednego fajnego księdza? Prawdę mowiac sama bym takiego poznała, więc wybaczcie "odświeżenie" tematu… Może jakiś się jednak znajdzie w Warszawie.

      Anonim
       Liczba postów: 20551

       Niestety nie mieszkam w Warszawie. Obecnie od dwoch lat żyję i pracuję w największej wiosce w Europie, w Londynie, w największej polskiej parafii w Anglii, na Ealingu! Jestem kapanem zakonnym, mniej więcej od 1989 roku towarzyszę przyjaciołom z ruchow samopomocowych. W 1997 przeszedłem warsztaty terapii DDA/DDD, w następnych latach szkolenia SPP i STU. Przez kilka lat prowadziłem ośrodek pomocy rodzinie i osobom uzależnionym w Licheniu! Na poczatku 2004 roku powstała w Londynie na Ealingu grupa DDA/DDD, ktora dość aktywnie pracuje i spotyka się dwa razy w tygodniu. Jeśli mogę w czymś pomoc i od was czegoś się nauczyć, jestem gotowy do pracy. Ostatnio zamieściłem trochę refleksji o pracy w Londynie, trochę osobistych przemyślen na forum: http://www.teper.pl/forum Zapraszam – ks. Dariusz Kwiatkowski, marianin

       Anonim
        Liczba postów: 20551

        mam pytanie do ksiedza czy jest mozliwa spowiedz przez internet?

        Anonim
         Liczba postów: 20551

         spowied¼ przez internet lub telefon nie jest możliwa, gdyż nie spełnia integralnego aktu celebracji tego sakramentu. Obejmuje ona dwa istotne elementy: z jednej strony akty człowieka, ktory się nawraca pod działaniem Ducha ¦więtego takich jak żal, wyzananie grzechow, zadośćuczynienie, a z drugiej strony działanie Boże za pośrednictwem Kościoła, ktory udziela w imię Jezusa Chrystusa przebaczenia grzechow, modli się i pokutuje razem z grzesznikiem! Drugim argumentem na nie, jest moim zdaniem nie zachowanie tajemnicy spowiedzi, bowiem internet i telefon sa środkami publicznej komunikacji! Za to internet może być świetnym środkiem przygotowania do spowiedzi, zapoznania się ze świadectwami, zdobyciem potrzebnej wiedzy oraz dzieleniem się swoimi problemami, oczywiście z zastrzeżeniem o ich anonimowości.

         W swoim czasie napisałem mały artykulik o spowiadaniu się: Przygotowanie do spowiedzi świętej. Jest on zamieszczony na forum http://www.teper.pl/forum w dziale duchowość/religijność oraz na stronie http://www.pomoclichen.home.pl
         Indywidualna i całkowita spowied¼ z grzechow oraz rozgrzeszenie stanowia jedyny zwyczajny sposob pojednania się z Bogiem i Kościołem – zobacz Katechizm Kościoła Katolickiego paragraf 1440-1498

         Anonim
          Liczba postów: 20551

          dziekuje ks dariuszu za odpowiedz jestem za ranica i nie bardzo mam jak sie wyspowiadac wiec dlaztego pytam a dla mnie komunia sw jest bardzo wazna pomaga mi pozatym spokojniejszy jest czlowiek .

          Anonim
           Liczba postów: 20551

           Znam bardzo wielu wspaniałych księży zorientowanych w tematyce uzależnien, zranien z dziecinstwa oraz funkcjonowania w rodzinie dysfunkcyjnej. Wymienię choćby niektorych: Bracia Kapucyni z OAT w Zakroczymiu, dość blisko Warszawy: o.Krzysztof, o.Marek, o.Janek; ks.Leszek Wo¼nica, filipin z Gostynia; ks. Henryk Grzadko z Rokitna k. Gorzowa Wlkp; ks. Paweł Pawlicki z Chojny k.Poznania; ks. Wiesław Kondratowicz z Kowalewa, ks. Stanisław Kowalski z Włocławka, ks. Mirosław ¯ak z Krakowa; ks.Marcin Marsollek z Opola; ks.Zbigniew Kaniecki z Płocka; ks. Piotr Kulbacki z Krościenka; ks. Krzysztof Kołodziejczyk z Lublina; ks. Jacek Kijewski z ¯yrardowa i wielu wielu innych.

           Zapraszam by w tym miejscu dopisać innych poznanych przez Was księży, ktorzy rozumieja nasze problemy, stworzyć niejako bank informacji o duchownych!

           Osobiście pagnę polecić osobom poszukujacym kapłana w Warszawie, ktory nie przerazi się naszych grzechow i problemow: ks. Andrzeja Dziedziula, marianina tel 0603872509 oraz ks. Tadeusz Stryczka, marianina tel 0501650750. Obaj sa moimi sprawdzonymi wspołbraćmi zakonnymi, o wielkiej wrażliwości na ludzkie cierpienie! ks. Dariusz z Londynu!

           Anonim
            Liczba postów: 20551

            Bardzo dziękuję za odpowiedż i informację. Od siebie dodam, że ksiadz Andrzej rzeczywiście jest fajny, tylko bardzo zajęty – prowadzi hospicjum domowe, i można probować go łapać w parafii na Szwedzkiej (ks. Tadeusza nie znam).

           Przeglądasz 10 wpisów - od 1 do 10 (z 26)
           • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.