Witamy Fora Szukam Ciebie Miejsce wsparcia i zrozumienia

Przeglądasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
 • Autor
  Wpisy
 • Avatar321usmiech
  Uczestnik
  Liczba postów: 2

  Cześć wszystkim.

  Nowy rok, stara ja.

  Szukam pomocy, wsparcia, zrozumienia. Mam wielu bliskich, ale niestety świadomość choroby alkoholowej i jej skutków jest to dla nich temat obcy, z tego powodu często czuję się niezrozumiana oraz nie mam po ludzku z kim porozmawiać.

  Mam rodzica alkoholika, który aktualnie jest w ciągu alkoholowym, a ja jestem już wyczerpana psychicznie.

  Jestem już zmęczona tym wszystkim. Nie chcę, aby tak wyglądało moje dalsze życie. Bardzo potrzebuję zmiany, wzmocnienia.

  Czy są tutaj osoby, które też są w podobnej sytuacji? Czy działają jakieś grupy online do których można dołączyć i otoczyć się ludźmi, którzy rozumieją te problemy i okażą zrozumienie?

  AvatarMola90
  Uczestnik
  Liczba postów: 1

  Cześć:)

  nawet nie wiem jak zacząć, by załapać swoje myśli. Jestem 31-latką, żoną i mamą. Mam dom i mam pracę i mam niechlubny bagaż doświadczeń – ojca alkoholika. Zawsze nim by i jest teraz. Na dodatek dalej mieszka z mamą – wiec nie da się unikać kontaktu. Myśli tylko i wyłączenie o sobie. Nawet jak jedziemy do domu to trzeba pilnować portfela – bo wyciąga pieniądze, by kupić alkhol i papierosy. Jestem już zmęczona ciągłym udawaniem, że wszystko jest w porządku. Wszyscy zawsze wkoło mówili, że jesteśmy dobrze wychowani (mam dwójkę rodzeństwa) i z dobrej rodziny. Wszyscy sąsiedzi wkoło wiedzieli, ale nikt o tym nie mówił nikt nie zgłaszał.

   

  Aktualnie jestem na etapie uświadamianie sobie jak DDA wpłynęło na moje życie, próbując to jakoś poukładać – ale brakuje mi sił i wytrwałości. Doskonale Cię zatem rozumiem, co teraz przechodzisz.

   

   

   

   

  Avatardominikadom2021
  Uczestnik
  Liczba postów: 1

  Mam chłopaka DDA +depresja.  Jest mega ciężko. Drugi raz już , w przeciągu roku nie wie co czuje , co dalej. Ja tez jestem już wypompowana , chociaż kocham go najbardziej na świece. Więc wiem jak ciężko może Wam być.

  AvatarKoalaaaaitp
  Uczestnik
  Liczba postów: 1

  Rozumiem co czujesz, ja musiałąm pójść na terapię, bo przeszłóść po latach mnie dopadła. Mi osobiście pomogli terapeuci z Centrum Krajna, ale może Ty potrzebujesz zwyczajnej rozmowy. Nie mniej jednak, polecam tych ludzi bo faktycznie dużo mi się rozjaśniło w głowie. Jest lżej, ale w dalszym ciągu uczę się żyć z bolesnymi przeżyciami.

  AvatarLisek.
  Uczestnik
  Liczba postów: 1

  Cześć, mam 34 lata i również ojca alkoholika. Trafiłem tu bo szukam czegoś w rodzaju grupy terapeutycznej. Chciałbym spróbować spotkać się z ludźmi o podobnych doświadczeniach. Posłuchać, a może i samemu coś z siebie zrzucić. Czy wiecie może, czy w Zielonej Górze coś takiego funkcjonuje?

Przeglądasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.