Witamy Fora Rozmowy DDA/DDD Mój chłopak z dda ?

Otagowane: 

Przeglądasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
 • Autor
  Wpisy
 • AvatarZalamana
  Uczestnik
  Liczba postów: 1

  Witam. Jestem tutaj nowa. Nie radzę sobie juz, nie wiem też gdzie szukać pomocy i rozmowy. Jestem w związku z mezczyzna od 1,5 roku . Na początku związku przyznał mi się że być może ma dda , trudne dzieciństwo itp.

  Pokochałam go, sprawę olałam bo tak naprawdę nie wiedziałam co to dda i jak się objawia. Dziś nie daje juz rady.  Mój chłopak ma tak jakby 2 oblicza .. jedno -kochany , miły,  nie widzący poza mną świata itp a drugie …-napady zlosci i złego humoru z byle powodu, a raczej bez powodu. W takim dni Jestem najgorsza .. wyżywa się na mnie emocjonalnie i mówi wiele różnych przykrych  słów. Ja wtedy próbuje próbuje nim rozmawiać,  tłumaczyć że przecież on taki nie jest , że tak nie myśli bk mnie kocha itp.. wtedy potęguje to jeszcze większe nerwy u niego i nienawiść w moja stronę..  Nie da się dotknąć ani przytulić. Musi minąć dzien lub dwa kiedy sam zrozumie swój błąd,  kiedy ma jakieś wyrzuty sumienia i kiedy wraca do swojego normalnego stanu.

  Proszę o was o informację czy to jest dda ? Jak sobie z tym radzić? Jak mu pomóc?

  Avatardda93
  Uczestnik
  Liczba postów: 317

  Szanowna Załamana, na podstawie tego, co tu piszesz, trudno powiedzieć, czy Twój chłopak ma problem konkretnie z DDA, czy też przyczyna tkwi na przykład w tym, jak kształtuje się relacja między Wami (być może za bardzo stawiasz się w w pozycji „ofiary” czyichś skrajnych nastrojów) albo w jego charakterze.

  Nie widzę tutaj niczego, co sama Ty mogłabyś zrobić nie „podkładając się” bardziej, a tym samym nie pogarszając sytuacji. Radziłbym raczej w drugą stronę – mówić chłopakowi o tym, że jego na zmianę bardzo dobre i bardzo złe traktowanie Ciebie nie wnosi nic dobrego do Waszej relacji i jest przykre.

  Jeśli nie będzie tego chciał zrobić Twój chłopak, być może to Ty powinnaś poszukać porady u psychologa. Najlepiej u kogoś, kto zajmuje się współuzależnieniami lub terapią związków.

  Oskar DDAOskar DDA
  Uczestnik
  Liczba postów: 67

  Witam.

  Mam podobny problem w najbliższej rodzinie. Objawy przypominają chorobę bordeline. Ale nie jestem psychiatrą i jest to tylko moje subiektywne spostrzeżenie. W związku pewne zasady są proste. Twój chłopak musi zmienić swoje zachowania lub zacząć się leczyć. Jeśli nie, a będziesz chciała powalczyć o związek, zadbaj o siebie. Pomóc mogą tylko specjaliści z zakresu medycyny. Bo sytuacje opisane grożą albo rozpadem związku lub ( co jeszcze gorsze) współuzależnieniem od jego niezidentyfikowanej jeszcze choroby. Pozdrawiam.

Przeglądasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.