Witamy Fora Ogłoszenia Prośba o pomoc w badaniu do pracy magisterskiej

Przeglądasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
 • Autor
  Wpisy
 • musialska.agata
  Uczestnik
   Liczba postów: 2

   Witam,

   Stoję przed wyzwaniem napisania pracy magisterskiej. Temat mojej pracy dotyczy funkcjonowania DDA w zakresie inteligencji emocjonalnej oraz dysfunkcjonalności rodziny pochodzenia. Poświęcenie uwagi grupie jaką jest DDA wynika z prywatnych doświadczeń. Jednak nie jest to łatwe zadanie trafić do dużej ilości badanych. Zwracam się do Was z nienachalną prośbą o udział w internetowym badaniu (link poniżej). Badanie jest anonimowe, dobrowolne, w każdym momencie można zrezygnować z udziału w nim.

   https://forms.gle/h4os39w8SuhPjctXA

   Z góry dziękuję za pomoc!
   Agata Musialska

   kurianna
   Uczestnik
    Liczba postów: 99

    Wypełniłam ankietę.

    Podzielę się spostrzeżeniami. Dwa pytania się powieliły (o główne cechy matki i ojca). Czasem przydałyby się możliwości odpowiedzi otwartych (zaznaczałam coś, co było serio daleko od moich doświadczeń, bo nie było innej możliwości; np. żadna z podanych cech nie pasowała w ogóle do mojego ojca alkoholika, mogłabym ją wpisać z ręki).

    Miałam też wrażenie, że czasem pytania sugerują odpowiedź za mocno – zwłaszcza w pierwszej części. To takie moje odczucia (sama prowadziłam badania antropologiczne, nie socjologiczne, więc może jestem „skażona” innym warsztatem:D) Cieszę, że tyle prac naukowych w temacie powstaje i że go właśnie podjęłaś. Powodzenia, Agata!

    musialska.agata
    Uczestnik
     Liczba postów: 2

     Dziękuję serdecznie za wypełnienie badania oraz podzielenie się spostrzeżeniami.

     Zupełnie się zgadzam ze spostrzeżeniem, iż pytania w pierwszej części są dosadne i mocno sugerujące. Jest to test przesiewowy, który charakteryzuje się się wysoką rzetelnością. Moim zdaniem właśnie te dosadne pytania stanowczo dzielą doświadczenia osób, które wychowywały się w rodzinach z problemem alkoholowym od osób, których doświadczenia w tym aspekcie były normatywne.

     kurianna
     Uczestnik
      Liczba postów: 99

      Dzięki za odniesienie się! Tak właśnie pomyślałam, że może nie znam np. celu badania. Skoro dosadność była zamierzona – to wszystko pasuje.

      Pozdrawiam i życzę wytrwałości oraz lekkiego pióra w pisaniu:)

     Przeglądasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
     • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.