Witamy Fora Znalezione w sieci Sławni, znani – o zdrowieniu, alkoholiźmie, DDA, współuzależnieniu

Przeglądasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
 • Autor
  Wpisy
 • JakubekJakubek
  Uczestnik
  Liczba postów: 785

  https://www.google.com/amp/s/kobieta.gazeta.pl/kobieta/7,107881,26613864,nosowska-opowiedziala-o-byciu-wspoluzalezniona-impreza-w-pewnym.amp

  Kasia Nosowska ciekawie mówi o swoim współuzależnieniu i zdrowieniu.

  Najbardziej trafiły do mnie słowa: „Zaryzykowałabym stwierdzenie, że współuzależnienie to nie jest coś, co pojawia się w człowieku w momencie relacji z uzależnioną osobą. To jest tak, jakbym miała to coś w sobie: z domu, z dzieciństwa. […] To jest tak, jakbyśmy się szukali po świecie i znajdowali.

  Mądra kobieta.

   

  JakubekJakubek
  Uczestnik
  Liczba postów: 785

  https://www.pudelek.pl/maja-bohosiewicz-czyta-ksiazke-o-dda-tak-jestem-dda-i-na-bank-nie-jest-to-modne-ani-fajne-6587223219792704a

  Maja Bohosiewicz czyta książkę Roberta J. Ackermana: Wyrosnąć z DDA. Wsparcie dla dorosłych córek alkoholików.

  Oskar DDAOskar DDA
  Uczestnik
  Liczba postów: 73

  Cześć Jakubek.

  Dzięki za mądrą lekturę.

  Osobiście najbardziej poruszyły mnie słowa: ,,…Kłamiemy. Moim zdaniem to pokłosiem wstydu. My się wstydzimy, bo nie chcemy, by tak wyglądało nasze życie. […] Bardzo długo staramy się przed wszystkimi udawać – i często przed sobą – że nie jest jeszcze tak źle. Nie chcemy, żeby ktoś wiedział, co się tak naprawdę wyprawia w tym domu…”

  Od czasu gdy wyprowadziłem się z domu rodzinnego zauważam, że tak właśnie postępują w stosunku do mnie moi nadal pijący rodzice. Tak jakby zakładali, że zapomniałem, że ja też kiedyś udawałem na zewnątrz, że w moim domu jest wszystko OK.

  Pozdrawiam

  JakubekJakubek
  Uczestnik
  Liczba postów: 785

  Cieszę się, że ciekawi.

  Pomyślałem, że gwiazdy i celebryci mają wiele do powiedzenia o uzależnieniach. Warto więc posłuchać tych, którzy zdobywają się na stanięcie „w prawdzie”. Zdejmuje to też ze zwykłych ludzi niezdrową fascynację życiem tych sław (przyznam, że sam miewałem takie napady zazdrości).

  Dla ułatwienia wklejam bezpośredni link do całej rozmowy z Nosowską.

  Pozdrawiam.

  AvatarKonrad44
  Uczestnik
  Liczba postów: 29
  JakubekJakubek
  Uczestnik
  Liczba postów: 785

  Tym razem osoba DDD. Sportowiec.  Władysław Kozakiewicz. Sławny polski skoczek o tyczce. Złoty medal olimpijski w 1980 r. w Moskwie. Znany też z tzw. „gestu Kozakiewicza”.

  https://www.google.com/amp/s/sport.onet.pl/lekkoatletyka/wladyslaw-kozakiewicz-jak-ojciec-mnie-bil-krew-byla-na-scianach/dnrrm.amp

Przeglądasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.