Witamy Fora Znalezione w sieci Sławni, znani – o zdrowieniu, alkoholiźmie, DDA, współuzależnieniu

Przeglądasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
 • Autor
  Wpisy
 • Jakubek
  Uczestnik
   Liczba postów: 890

   https://www.google.com/amp/s/kobieta.gazeta.pl/kobieta/7,107881,26613864,nosowska-opowiedziala-o-byciu-wspoluzalezniona-impreza-w-pewnym.amp

   Kasia Nosowska ciekawie mówi o swoim współuzależnieniu i zdrowieniu.

   Najbardziej trafiły do mnie słowa: „Zaryzykowałabym stwierdzenie, że współuzależnienie to nie jest coś, co pojawia się w człowieku w momencie relacji z uzależnioną osobą. To jest tak, jakbym miała to coś w sobie: z domu, z dzieciństwa. […] To jest tak, jakbyśmy się szukali po świecie i znajdowali.

   Mądra kobieta.

    

   Jakubek
   Uczestnik
    Liczba postów: 890

    https://www.pudelek.pl/maja-bohosiewicz-czyta-ksiazke-o-dda-tak-jestem-dda-i-na-bank-nie-jest-to-modne-ani-fajne-6587223219792704a

    Maja Bohosiewicz czyta książkę Roberta J. Ackermana: Wyrosnąć z DDA. Wsparcie dla dorosłych córek alkoholików.

    Oskar DDA
    Uczestnik
     Liczba postów: 73

     Cześć Jakubek.

     Dzięki za mądrą lekturę.

     Osobiście najbardziej poruszyły mnie słowa: ,,…Kłamiemy. Moim zdaniem to pokłosiem wstydu. My się wstydzimy, bo nie chcemy, by tak wyglądało nasze życie. […] Bardzo długo staramy się przed wszystkimi udawać – i często przed sobą – że nie jest jeszcze tak źle. Nie chcemy, żeby ktoś wiedział, co się tak naprawdę wyprawia w tym domu…”

     Od czasu gdy wyprowadziłem się z domu rodzinnego zauważam, że tak właśnie postępują w stosunku do mnie moi nadal pijący rodzice. Tak jakby zakładali, że zapomniałem, że ja też kiedyś udawałem na zewnątrz, że w moim domu jest wszystko OK.

     Pozdrawiam

     Jakubek
     Uczestnik
      Liczba postów: 890

      Cieszę się, że ciekawi.

      Pomyślałem, że gwiazdy i celebryci mają wiele do powiedzenia o uzależnieniach. Warto więc posłuchać tych, którzy zdobywają się na stanięcie „w prawdzie”. Zdejmuje to też ze zwykłych ludzi niezdrową fascynację życiem tych sław (przyznam, że sam miewałem takie napady zazdrości).

      Dla ułatwienia wklejam bezpośredni link do całej rozmowy z Nosowską.

      Pozdrawiam.

      Konrad44
      Uczestnik
       Liczba postów: 33
       Jakubek
       Uczestnik
        Liczba postów: 890

        Tym razem osoba DDD. Sportowiec.  Władysław Kozakiewicz. Sławny polski skoczek o tyczce. Złoty medal olimpijski w 1980 r. w Moskwie. Znany też z tzw. „gestu Kozakiewicza”.

        https://www.google.com/amp/s/sport.onet.pl/lekkoatletyka/wladyslaw-kozakiewicz-jak-ojciec-mnie-bil-krew-byla-na-scianach/dnrrm.amp

       Przeglądasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
       • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.