Witamy Fora Rozmowy DDA/DDD Terapia ze stażystą

Przeglądasz 2 wpisy - od 1 do 2 (z 2)
 • Autor
  Wpisy
 • adam97
  Uczestnik
   Liczba postów: 4

   Jakiś czas temu postanowiłem zapisać się na terapię. Niestety ceny u certyfikowanych psychoterapeutów wyglądają jak wyglądają. Trafiłem na ofertę psychoterapii prowadzonej przez stażystę, który jest w trakcie certyfikacji. Niestety w internecie nie ma aktualnie żadnych opinii dotyczących tego terapeuty. Psychoterapia ma być prowadzona w nurcie psychodynamicznym, bez ukierunkowania bezpośrednio w stronę DDA.

   Czy ktoś z Was korzystał z takiej formy psychoterapii i może opisać swoje wrażenia? Warto spróbować terapii ze stażystą, czy lepiej od razu poszukać kogoś zdecydowanie bardziej doświadczonego?

   dda93
   Uczestnik
    Liczba postów: 641

    U terapeuty liczą się może nie tylko certyfikaty, ale też gorąca wiedza, zaangażowanie, inteligencja ta zwykła i ta emocjonalna. Ważna jest też „chemia” pomiędzy Tobą a terapeutą.

    Z drugiej strony, jeżeli musisz naprawić samochód, bo bez niego nigdzie nie dojedziesz, masz do wyboru – albo powierzyć go w ręce mechanika, który jest najbliżej i wierzyć, że się poszczęści, i będzie dobrze, albo czekać miesiąc na naprawę w znanym na całą okolicę zakładzie, którego renoma być może przerasta fakty.

    W moim wyobrażeniu terapia w nurcie psychodynamicznym może być trudna zarówno dla początkującego terapeuty, jak i dla początkującego pacjenta. Na początek chyba dużo lepiej byłoby poruszać się na przykład w nurcie holistycznym lub poznawczo-behawioralnym. Ciekawe, czy Twój terapeuta na taką terapię też jest gotowy.

    Myślę, że po prostu spróbuj i zobacz. Kilka pierwszych sesji bez obowiązku zostania na dłużej, a dopiero potem decyzja.

   Przeglądasz 2 wpisy - od 1 do 2 (z 2)
   • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.