Witamy Fora Rozmowy DDA/DDD Urodziłem się na przełomie października i listopada ubiegłego roku – 2018 r.

Przeglądasz 10 wpisów - od 1,471 do 1,480 (z 1,689)
  • Autor
    Wpisy
  • Fenix
    Uczestnik
      Liczba postów: 2551

      Może potrzebujesz chwilowego odpoczynku. Pobycia właśnie samemu ze sobą. Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi z tym wytresowanym szczurem.

      A tak w ogóle to pobiliśmy niezły rekord. Piszemy że sobą już jakieś 5 miesięcy 😂

      2wprzod1wtyl
      Uczestnik
        Liczba postów: 1177

        Nie wywołuj wilka z lasu ;-), zwłaszcza,że  gdy chodzi o forum włącza się odczucie, że za dużo osobistych spraw na otwartym forum wywlekam.

        Z Tobą mi się dobrze rozmawia nie włącza mi się to co wcześniej, zeby się ulotnić, ale że otwarte forum to czuję, że niedokonca w zgodzie ze mną. ( dwie oddzielne sprawy)

        Wr?cę jeszcze do poprzedniego Twojego pytania, bo właśnie złapałem się na tym, że nie odpowiedziałem. Ukazał mi to psycholog, że nie odpowiadam na pytania Twoje brzmiało. Jak się czujesz.

        Og?lnie czuję się dobrze o ile dobrze to uczucie. Czuję się spokojniejszy gdy por?wnywać dzień dziś i sprzed roku, ale właśnie to też powoduje, że włącza się jakbym coś tracił coś co powodowało, że stałem w miejscu, ale też dawało mi jakieś dodane wartosci, przewagi.

        Co do wytresowanego szczura to taki bunt na wielu poziomach, kt?rego nie rozwinę, bo wiele spraw trudno opisać a inne osobiste.

        ps

        Trzeba to jakoś uczcić ⛈️🌩️🌨️🌦️☁️🌥️⛅🌤️☀️

        • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 4 lat, temu przez 2wprzod1wtyl.
        Fenix
        Uczestnik
          Liczba postów: 2551

          <p style=”text-align: left;”>Twojej poprzedniej odpowiedzi nie odebrałam jako uniku. W sumie napisałeś to co czujesz. To uczucie straty czegoś może być właśnie takim wewnętrznym sabotażem na układanie sobie wszystkiego i następujący w skutek tego spokój. Ja przynajmniej tak miałam. Jeżeli przez całe życie panuje w naszej głowie chaos i w jakimś sensie działa adrenalina to nie jesteśmy przyzwyczajeni do spokoju. To jest coś w rodzaju detoksu. Odnośnie forum, rozumiem. A emotki idealnie obrazują historię rozmów 😀</p>
          Ja znikam

          Dobrej nocy i śpij spokojnie 😉🙃

           

          2wprzod1wtyl
          Uczestnik
            Liczba postów: 1177

             

            dobranoc ( problemy z wysłaniem postu)

            Fenix
            Uczestnik
              Liczba postów: 2551

              <p style=”text-align: justify;”>Wierzę, że uda Ci się znaleźć balans</p>

              2wprzod1wtyl
              Uczestnik
                Liczba postów: 1177

                dzięki Fenix.

                Nie jest to taki moment gdzie włącza mi się aby przerwać wszystko, ale takiego zatrzymania i przeglądu zrobię.

                Fenix
                Uczestnik
                  Liczba postów: 2551

                  W takim razie, spokojnego czasu zatrzymania i refleksji

                  2wprzod1wtyl
                  Uczestnik
                    Liczba postów: 1177

                    Święta Bożego Narodzenia i nowy rok jakoś tak zawsze były dla mnie dobrym momentem na takie sprawy w tym zmiany, zatrzymanie, przemyślanie.

                    2wprzod1wtyl
                    Uczestnik
                      Liczba postów: 1177

                      Ok. pierwsza refleksja.

                      Po co mi terapia z dda skoro jestem zdrowy?

                      1. Poznawanie siebie, swoich zachowań oraz zauważenie tego pozwala mi na inne podejście bardziej zrozumiałą  reakcję. Podobnie gdy idzie o zachowania, kt?re nabyłem od rodzic?w. (zrozumienie ich, niekt?rych zaakceptowanie a inne zmieniać)

                      2. Nabywanie umiejętności rozpoznawania, zrozumienia reakcji innych lydzi co też bezpośrednio wpływa na mnie i moje relacje. Nie chodzi w tym aby zdobyć wiedzę psychologiczną, ale aby zbudować taki szkielet, kt?ry daje miejsce na zastanowienie. Poznawanie r?wnież pod kątem tego z kim warto przebywać a z kim ograniczać relacje do takiego poziomu jaki nie ingeruje w moje życie. To poznawanie jest bardzo ważne, bo już tak mamy, że ciężko jest przyznać się przed samym sobą, że się pomyliliśmy lub wyidealizowaliśmy kogoś nie zauważając w kimś cech, kt?rych nie akceptujemy. Prowadzi to do tego, że brniemy w taką relację zamiast ją przerwać lub stawiać granicę i ew. w następnym kroku decyzja. Wiąże się to też z odpowiedzialnością i podejściem w kt?rym trzeba sobie przed samym sobą powiedzieć, że to my pomyliliśmy się co do tego kogoś i nie ma co tego kogoś obwiniać, że taki jest, bo to my decydujemy z kim i w jakim zakresie, ale do tego jest potrzebna umiejętność rozpoznawania cech, osobowości, swoich granic oraz poczucie wartości na odpowiednim poziomie.

                      3. Wypieranie powolne i niewidoczne starych schemat?w przez nowe – to robi terapia ew. praca nad sobą i poznawanie siebie. Odbywa się to nijako automatycznie i pewnie stąd w trakcie takie ścieranie, wypieranie (starego iz nowym) ciągotki do starego.

                      4. Nie wszystko co nabyte wcześniej mimo braku wzorca jest złe, ale umiejętność poznania tego i akceptacja  w połączenie z nabywaniem nowych wzorc?w z pewnością będzie korzystniejsze dla mnie a tym samym też dla os?b, kt?re spotykam

                       

                      • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 4 lat, temu przez 2wprzod1wtyl.
                      • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 4 lat, temu przez 2wprzod1wtyl.
                      Fenix
                      Uczestnik
                        Liczba postów: 2551

                        Moja pierwsza myśl po przeczytaniu tego co napisałeś. To to, że stajesz się coraz bardziej świadomy siebie.

                        Twoja refleksja sprowokowała mnie trochę do zastanowienia się co tak naprawdę dała mi moja praca, którą wykonałam przez te ostatnie kilka lat.

                        Mnie praca nad sobą dała poczucie, że wszystkie klocki wskoczyły na swoje miejsce i w efekcie poczucie spokoju. Wreszcie wewnętrznie czuję, że jest dobrze. Przyszło mi do głowy takie skojarzenie z ułożoną  kostką Rubika. 😀

                        Plan na nadchodzący rok?

                        Odpoczynek od analizowania siebie i życie w danej chwili, bez pośpiechu. Skupienie się na tu i teraz. Wystarczy grzebania w przeszłości.

                        Teraz jest czas na zasłużony odpoczynek.

                         

                      Przeglądasz 10 wpisów - od 1,471 do 1,480 (z 1,689)
                      • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.