Witamy Fora Rozmowy DDA/DDD Witam, Jeśli ktoś by chciał porozmawiać.

Przeglądasz 10 wpisów - od 1 do 10 (z 22)
 • Autor
  Wpisy
 • kamildda
  Uczestnik
   Liczba postów: 9

   Witam mam 25 lat, od niedawna przestałem pić, nie mam dziewczyny. chyba mam depresje ok 50 pkt w skali Becka. Przerwałem psychoterapie psychodynamiczna, uczęszczam na psychoterapie poznawczo- behawioralna. Moja matka jest chora na schizofrenie, jest w domu pomocy społecznej, brat tez choruje- przebywa w szpitalu psychiatrycznym- siostra starsza zachorowała na depresje, a ojciec jest w wiezieniu,jest alkoholikiem.

    

   kamildda
   Uczestnik
    Liczba postów: 9

    52705698 Moj nr gg,

    Woj. Lubelsie, jak ktos by chciał porozmawiac.

    „Iść w stronę słońca”
    Uczestnik
     Liczba postów: 203

     Witaj Kamilu! Masz 25 lat i podjąłeś „walkę o siebie”, zobacz ile lat jeszcze przed Tobą, ile lat niestraconych…ważne, że pracujesz nad sobą, bo teraz gdy są to początki Twojego zdrowienia trzeba „obłożyć” się środkami zapobiegawczymi. Z terapii pamiętam, że mechanizmy uzależnienia, dają o osobie znać i można w każdej chwili mieć nawrót picia. Mój tata pił, więc byłam na terapii, aby poznać tę chorobę od podstaw. Jest to podstępna choroba. Nie wiem czy byłeś na takiej terapii, ale warto poznać mechanizmy uzależnienia, bo wtedy wiesz jak sobie radzić. Wiem też, że przebywanie w towarzystwie osób nadmiernie pijących też jest niebezpieczne w początkach zdrowienia…dobry terapeuta indywidualny też byłby wskazany….przed Tobą droga do odzyskania siebie, to , że rodzina w różny sposób znalazła się w takich sytuacjach nie przesądza o tym, że Ty nie masz szansy! nie wiem nic na temat schizofrenii więc nie będę się wypowiadać, nie wiem czy jest genetyczna,co też nie znaczy, że Ty możesz zachorować…Ważne, jest tu  i teraz i wielki sukces Twój.

     Masz szansę na założenie szczęśliwej rodziny, na znalezienie miłości. Te wszystkie przeciwności mogą Ciebie wzmocnić, dać szansę do rozwoju wewnętrznego. Nie poddaj się! Szukaj swojej dobrej drogi, pukaj do różnych drzwi…tylko Ty możesz podjąć próbę i wygrać…czego Ci serdecznie życzę i pozdrawiam ciepło.

      

     Edyta

     maartka
     Uczestnik
      Liczba postów: 23

      ja również jestem chętna do rozmowy, bo strasznie tego potrzebuje, chce się otworzyć na innych i opowiedzieć z jakimi problemami się zmagam.. jak również wysłuchać innych co mają do powiedzenia w swoich sprawach..

      maartka
      Uczestnik
       Liczba postów: 23

       marta-korbel@wp.pl / jeśli ktoś się zdecyduje będzie mi naprawdę miło… 🙂

       konieczynka
       Uczestnik
        Liczba postów: 11

        Najciężej jest zacząć rozmawiać i czuć się bezpiecznie bez ośmieszenia negowania problemu

        konieczynka
        Uczestnik
         Liczba postów: 11

         Moja historia z dzieciństwa depcze mi po piętach coraz bardziej kiedy czuję się samotna i nie kochana,zmaganie sie z codziennością kiedy nawet najprostsze czynności dnia sprawiają mi trudność czy kogoś spotyka to samo?

         maartka
         Uczestnik
          Liczba postów: 23

          prawie każdego z nas spotyka to samo…

          maartka
          Uczestnik
           Liczba postów: 23

           tu jesteś bezpieczna..

           maartka
           Uczestnik
            Liczba postów: 23

            powiesz coś więcej o sobie? co to za historia z dzieciństwa?

           Przeglądasz 10 wpisów - od 1 do 10 (z 22)
           • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.