Witamy Fora Rozmowy DDA/DDD WWO w polcji

Przeglądasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
 • Autor
  Wpisy
 • Fenixx
  Uczestnik
   Liczba postów: 77

   Czy wiecie może na ile zdolności WWO są wykorzystywane w pracy w policji?

   abcd
   Uczestnik
    Liczba postów: 234

    Pewnie zależy od wydziału. Ale wydaje się że w wydziałach:
    Kryminalnym
    Do walki z Handlem Ludźmi
    Poszukiwań i Identyfikacji Osób
    Przestępstw Niewykrytych
    Dochodzeniowo-Śledczym

    w jakimś tam stopniu przydają się te zdolności.

    Zamierzasz ubiegać się o pracę w którymś?

    dda93
    Uczestnik
     Liczba postów: 641

     Myślę, że niestety, samo wejście na rozmowę kwalifikacyjną z tekstem typu „jestem DDA”, a tym bardziej „jestem WWO”, może szybko taką rozmowę zakończyć.

     Do pracy w Policji trzeba przejść m.in. test MMPI, test na inteligencję i wywiad psychologiczno-psychiatryczny. W pierwszym z nich są duże szanse, by okazać się np. osobowością socjopatyczną czy neurotyczną. Prawdziwa Policja to nie film – więc osób zbyt wrażliwych czy idących pod prąd też tam nie potrzebują – liczy się bardziej posłuszeństwo wobec przepisów, procedur i rozkazów.

     Moim zdaniem jest dużo innych zawodów, gdzie może spełniać się WWO – np. psycholog, pracownik socjalny, opiekun medyczny, pedagog czy wychowawca – po co więc na siłę iść tam, gdzie nas nie chcą?

     Fenixx
     Uczestnik
      Liczba postów: 77

      dda93 chyba jednak jesteś w błędzie i nie wziąłeś pod uwagę czynności sprawdzających, kwalifikujących do rozmowy.

      A biorąc pod uwagę obecną technikę i inne  możliwości sprawdzenia w czasach gdy nikt nie jest do końca anonimowy nawet nie wiesz kiedy jesteś weryfikowany 🙂

      dda93
      Uczestnik
       Liczba postów: 641

       Jestem otwarty na zmianę poglądów w wielu sprawach, ale potrzebuję do tego argumentu większego niż „nie masz racji, bo nie”. Może podzielisz się wiedzą i doświadczeniem?;)

       Słowo w tytule rozumiem jako Policji – w CBŚ, CBA, tzw. Policji Skarbowej, różnych służbach może to funkcjonować odmiennie. Na pewno inaczej wygląda namierzanie szajki wycinąjacej nocą katalizatory z aut, inaczej złodziei VAT-u (zjawisko dość powszechne w naszym pobożnym kraju), a inaczej gwałciciela lub pedofila na z pozoru niewinnym forum.

       Czy sądzisz, że sztab hakerów zostanie zatrudniony do prześwietlania każdej niepozornej kandydatki do pracy przez instytucję, w której zakup myszki do komputera może wymagać przetargu?

      Przeglądasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
      • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.