Witamy Fora Rozmowy DDA/DDD Za co się lubię

Przeglądasz 10 wpisów - od 1 do 10 (z 31)
 • Autor
  Wpisy
 • Fenix
  Uczestnik
   Liczba postów: 2551

   Tak jak w temacie. Za co się lubicie?    Ja lubię się za: wrażliwość, empatię, pozytywne szaleństwo, poczucie humoru. To tak na szybko w przerwie na kawę 😉

   Alizee
   Uczestnik
    Liczba postów: 409

    Nie lubię siebie i w dodatku sama się ze sobą męczę. Jedynie miło mi się robi jak ktoś mi powie, że za coś mnie lubi:)

    Fenix
    Uczestnik
     Liczba postów: 2551

     Alizee, to dobry początek do polubienia siebie 😉

     Kiedyś też sama siebie nie lubiłam, też się ze sobą męczyłam. Ja byłam na krawędzi i cieszę się, że nie zrobiłam korku do przodu. Paradoksalnie to mnie zmotywowało. Zmiany nie przyszły od razu ale stopniowo wychodziłam na prostą.

     Myślę, że jesteś bardzo surowym krytykiem dla siebie. Pamiętam co pisałaś o swoich lękach, stanach depresyjnych i chyba pozornym luzactwie. Jak dla mnie to jest próba ucieczki przed tym co Cię dręczy. Chyba sama sobie wiele rzeczy wmawiasz, sama siebie sabotujesz.

     Z pewnością masz powody, żeby się lubić.

      

     Aga1
     Uczestnik
      Liczba postów: 123

      A ja jednak lubię się za: ciepło, życzliwość, empatie, dobroć, delikatność, chęć pomocy☺ Nie lubię się za: naiwność, kłopoty z pamięcią, brak asertywności, nieumiejętność stawiania granic, zbytnia powagę.

      Fenix
      Uczestnik
       Liczba postów: 2551

       Aga, gdybyś była mężczyzną, zakochałabym sięw Tobie. 😀

       Fenix
       Uczestnik
        Liczba postów: 2551

        Aga, chodziło mi oczywiście o te cechy, które lubisz w sobie. 🙂

        Alizee
        Uczestnik
         Liczba postów: 409

         Dzięki Fenix. Na razie nie wiem za co mogłabym siebie lubić ale wiem, że muszę do tego dojść. Albo to albo sama siebie wykończę. W każdym razie postaram się nad tym popracować:)

         Fenix
         Uczestnik
          Liczba postów: 2551

          Alizee, faktycznie dla własnego przekonania znajdź odpowiedź na to pytanie. Tylko w ten sposób nie będziesz miała wątpliwości i nabierzesz pewności. Z pewnością możesz być z siebie dumna, że dostrzegłaś problem i nie uciekasz, nie okłamujesz siebie. Wielu ludzi tego nie potrafi albo wręcz nie chce widzieć. Woli wybrać drogę ucieczki.

          Meliska
          Uczestnik
           Liczba postów: 98

           Dobry temat nasz Fenixik założył :))) Hm… za co się lubię? Przydało mi się tak zastanowienie na dzisiejszy wieczór, pomiędzy jedną książką, a drugą- sesja wzywa 🙂

           Za to, że chcę mieć pasje i mam ich kilka, coś w życiu „robię” i chcę robić to, co kocham, co daje mi satysfakcję, bez tego moje życie byłoby zupełnie inne. Za to, że do wielu ludzi, których spotkałam na swej drodze miałam (w moim odczuciu i rozumienia słowa dobry, a każdy rozumie je jednak nieco inaczej) dobre intencje. Za to, że nie chciałam nigdy w życiu świadomie komuś wyrządzić krzywdy. Za to, że mam łądną figurę i kręcone włosy (zawsze chciałam mieć kręcone 😉 Za to, że mam dość dużą wrażliwość i potrafię czasem dostrzec coś nowego. Za to, że chcę się rozwijać, chcę zobaczyć nowe możliwosci (choć czasem całkiem ich nie widzę…przez sytuację)

           A za co siebie nie lubię?  Za to, że zbyt często (w ojej opinii) się boję i czuję lęk. Za to, że mam problem z podejmowaniem czasem błahych decyzji, za to, że czasem nie wiem, co jest dobre. Za to, że ciągle się porównuję do innych, za to, że chcę zadowolić wszystkich wokół a nie siebie za to, że obwiniam siebie zbyt często, a przynajmniej tak mi się wydaje…

           Alizee
           Uczestnik
            Liczba postów: 409

            Dzięki Feniks.  Postaram się skorzystać z twoich rad.:)

           Przeglądasz 10 wpisów - od 1 do 10 (z 31)
           • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.