Witamy › Fora › Rozmowy DDA/DDD › Zaburzenie dysocjacyjne tożsamości
-
AutorWpisy
-
Witam, mam pytanie czy ktoś cierpi na zaburzenie dysocjacyjne tożsamości, inaczej mówiąc osobowość mnoga ,wieloraka , rozdwojenie osobowości. Jeśli tak jak sobie radzicie żeby nie wchodzić w inne osobowości. Czy wiecie która jest ta prawdziwa.
Jestem potwornie zmęczona zmienianiem osobowości, wykańcza mnie to psychicznie i fizycznie. Mam coraz mniej sił.Hej, Szczera,
Czy możesz dokładniej opisać na czym polega u Ciebie wchodzenie w inne osobowości? I jakie to znaczy czym się one różnią?jagi trudno mi powiedzieć jak to dokładnie wygląda ale zdarzyło mi się "obrywać"za coś czego moim zdaniem nie zrobiłam, ( np od kierownika). Potrafię zmienić gwałtownie zachowanie. Mąż mówi że często jakby mnie nie poznawał, jakbym była inną osobą.
Pisząc ten post miałam nadzieję że ktoś ma podobne doświadczenia i jakoś sobie z tym radzi.Hej
Nie wiem co masz dokladnie na mysli.. moze to cos w rodzaju przybierania masek?Wydaje mi się,że w tym wypadku działają na Ciebie silne emocje co powodują zmiane Twojego zachowania..emocje,które pojawiają sie nieświadomie…miałam tak kiedyś,że wystarczyło,że się zmęczyłam a we mnie pojawiała się dziwna złość i moje zachowanie zminiało sie diametralnie w ciągu jednej chwili.Czasami jest też tak,że jakaś sytuacja przywoła złe emocje…które sa tak jakby podwojone i Ty zaczynasz się zachowywać w sposób dziwny,niepodobny do Ciebie…też tak kiedyś miałam..moi znajomi mówili mi,że czasami się zachowuje dziwnie,że nie jest to podobne do mnie..ale przy głębszym wglądzie zrozumiałam dlaczego…wg mnie takie zachowania są spowodowane złymi emocjami,taką jakby bierną agresją..dlatego wydaje się,że człowiek ma jakby dwie twarze…
Szczera,
Czy diagnozę z tematu postawił Ci lekarz? Czy chodzisz na terapię? Myślę, że to najważniejsze, żebyś skorzystała z pomocy. To zaburzenie można poddawać psychoterapii i to całkiem skutecznie.
Pozdrawiam
BronekTzn ja czasem zastanawiam sie jaka jestem naprawde… bo czasem potrafie byc wredna i nie potrafie chwalic innych jestem złośliwa. A innym razem do serca przyłóż… miła wesoła pomocna bardiej normalna- ta druga chyba czesciej, i ta druga to chyba bardziej ja….ale nie wiem czy o to Ci chodzi?
-
AutorWpisy
- Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.