Witamy Fora Ogłoszenia ZLOT DDA 2021

Otagowane: 

Przeglądasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
  • Autor
    Wpisy
  • Jakubek
    Uczestnik
      Liczba postów: 931

      Właśnie dziś 1 października się zaczyna. Zlot DDA w Kozienicach.

      GrupaNiezapominajka
      Uczestnik
        Liczba postów: 2

        Pisząc o VI- ym corocznym zlocie wspólnoty ACA (DDA/DDD) Kozienice2021 trzeba napisać co znaczy ta nazwa. Wywodzimy się z amerykańskiej wspólnoty ACA, czyli Adult Children of Alcoholics and Dysfunctional Families. Nie jesteśmy grupami dorosłych dzieci alkoholików czy innych dysfunkcyjnych, które mógłby prowadzić psycholog. Mamy swoje korzenie podobnie jak inne grupy samopomocowe oparte na 12 Krokach i 12 Tradycjach. Mnie do wspólnoty przyciągnęło 7 lat temu brzmienie kroku czwartego wg założyciela Tony’ego A: Dokonaliśmy obrachunku naszych rodziców bez obwiniania ich, ponieważ w gruncie rzeczy staliśmy się tacy jak oni. Od tego czasu chodzę na mityngi i warsztaty oraz co rok uczestniczę w zlotach, a ostatnio je współorganizuję- ten liczył prawie 140 osób. Będę opisywać każde spotkanie osobno wg planu zlotu- Piątek 19.00-21.15 Mityng powitalny p.t. „Mam gdzie spać, a tak się bałam/bałem, bo mimo potwierdzenia na maila o zapisaniu na zlot nie ufałam/nie ufałem sile większej”. Ten temat powstał wskutek wielu telefonów o właśnie powyższej treści. Choć część z nas faktycznie ma poważne lęki, zwłaszcza osoby świeższe we wspólnocie, to nadzieja płynąca z wypowiedzi tych, co pracują na programie 12 Kroków i 12 Tradycji była budująca.21.30-23.30 Mityng kobiecy i męski (osobno): „Moi rodzice nie nauczyli mnie kobiecości/męskości. Jak się tego uczę we wspólnocie ACA (DDA/DDD) i co mi najbardziej pomogło?” Mi najbardziej pomogło, jak prowadzący w pewnym momencie musiał podjąć męską decyzję i powiedział: Biorę to na klatę. Gdy prowadziłem mityng w sobotę zachowałem się podobnie, choć nadal mam problem z asertywnością. Sobota 07:00 Gimnastyka poranna z morsowaniem. Tu kilka lat temu pierwszy raz wszedłem do zimnej wody i od tego czasu jestem morsem. 9.15-10.45 „Kroki 1-3 – warsztat.” Prezentacja z użyciem rzutnika pracy na krokach zakończona 2 wzruszającymi filmikami, sam się wzruszyłem widząc, jak Miłość (Siła Wyższa) pragnie mojego dobra.11.00-12.45 „Tradycja 1 i 6 – warsztat- Tradycje uczą budowania dobrych relacji” ze spikerką, w której było dużo o Wewnętrznym Dziecku, co bardzo pomaga w budowaniu szczerych relacji zaczynając od relacji ze sobą 14.00-16.00 „Teoria i praktyka w leczeniu traumy”- PTSD (sydrom postraumatyczny) jest w 4 kroku, a ja właśnie to mam opisać, więc to mi bardzo pomogło pogłębić wiedzę w temacie. 16.15-17.45 „Przedstawiciel służb europejskich i światowych Fredrik opowie o swojej lokalnej wspólnocie, o tym, co robi w służbach i nie tylko… Okazja do zadania pytań.” Choć nie mówię dobrze po angielsku to kilka kontaktów z Friedrikiem ze Szwecji dało mi odczucie, że nasza polska wspólnota działa dobrze, że np. tempo tłumaczenia książek jest ok i że to wszystko ma sens.19.00-21.00 Mityng spikerski kolegi, który 2 lata pełnił odpowiedzialną i czasochłonną służbę we wspólnocie, a jednocześnie nie zaniedbał indywidualnej pracy nad sobą. Ta spikerka dała mi wiarę, że mogę podołać tego typu służbie, a jak nie, to mam kogo poprosić o pomoc. 21.15-22.15 Ognisko na ponad 100 osób. Kupić po 1 kiełbasie na osobę, chleb, ketchup, musztardę ok, ale dla 30 wegetarian kupić coś na ognisko, to była sztuka, ale daliśmy radę, dużo rozmawialiśmy, część z nas śpiewała. od 22:30 Dyskoteka dorosłych dzieci. Nie było godziny zakończenia, więc trwała aż do 2:20. To są jedyne dyskoteki na ziemi, na których nie obawiam się wyśmiania, oceny, krytyki, czyli jak na mityngu, gdzie nie można oceniać, krytykować itd. Niedziela 9.45-11.15 „Podsumowanie i informacje od służb Wspólnoty ACA (DDA/DDD): Służbo – pokaż się” Sporo nowych osób, głw. Mandatariuszy grup było zainteresowanych działaniem wspólnoty, bo wszyscy działamy wolontaryjnie. Następnego dnia na telekonferencji naszej Intergrupy na Zoomie było dużo więcej osób niż miesiąc wcześniej. Zloty aktywizują nas do działania. 11.30-13.30 „Mityng Z czym wyjeżdżam?” Ktoś przez pomyłkę zabrał ręcznik z pokoju, ale oddał. Kupiłem kilka kubków z naszą modlitwą o pogodę ducha, która znacznie różni się od tej tradycyjnej. Wyjechałem jeszcze dość zakręcony- 2x pomyliłem drogę, ale jechało nas czworo, więc stanęliśmy na stacji, odpoczęliśmy i znów poczułem wsparcie grupy, a było 500 km drogi. Tak wielu pragnie miłości, tak to mocno poczułem na naszej dyskotece i tydzień później na zwykłej dyskotece, a nie ma miłości, jeśli nie nauczymy się lubić i kochać siebie. Drogę do tego widzę w tych 12 Krokach, które są inne, niż tradycyjne- sprawdź w internecie wpisując 12 kroków wg Tony’ego A. Jest tak duża potrzeba spotkań w realu, że postanowiłem zainicjować dodatkowy zlot wiosną 2022. Żadne spotkanie on line nie zastąpi fizycznego kontaktu i normalnej rozmowy, wróciłem dużo zdrowszy psychicznie. Jarek z Piły P.S. Poproszę o właścicielkę strony o kontakt ze mną na rzecznik@dda.org.pl

        03797709
        Uczestnik
          Liczba postów: 2

          Cześć, czy warto iść do grupy wsparcia DDA, jeśli wcześniej nie byłxm z tym problem u psychologa, który faktycznie, by potwierdził, że taki syndrom mam? Jaki zrobić pierwszy krok?

          GrupaNiezapominajka
          Uczestnik
            Liczba postów: 2

            Zanim pierwszy raz trafiłem do specjalisty już byłem na kilku mityngach i nie musiałem mieć jakiegoś potwierdzenia, bo była czytana na każdym mityngu m.in. trzecia tradycja, która brzmi: Jedynym warunkiem członkostwa w DDA jest pragnienie zdrowienia ze skutków dorastania w rodzinie alkoholowej lub innej rodzinie dysfunkcyjnej

            Jakubek
            Uczestnik
              Liczba postów: 931

              Ja też do problemu DDA dobralem się najpierw przez mityngi, a po kilku miesiącach dołaczyłem terapię. Słuchanie innych na mityngach pootwierało we mnie różne „okienka” i potem na terapii łatwiej było pracować.

              A na zlocie były fajne tematy, jak widzę.

            Przeglądasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
            • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.