Witamy Fora Ogłoszenia Zlot trzeźwości Licheń 2022 – po zlocie

Przeglądasz 1 wpis (z 1)
  • Autor
    Wpisy
  • Jakubek
    Uczestnik
      Liczba postów: 931

      Zlot w Licheniu to okazja do odwiedzenia w ciągu jednego dnia mityngów różnych wspólnot 12 Krokowych (DDA, AA, NA, AJ, SA, SLAA, DA, AH, AD, itd.). Z nowszych wspólnot, zaciekawiła mnie wspólnota anonimowych depresantów.

      Poniżej kilka wyrwanych zdań z różnych mityngów, które mocniej zarezonowały we mnie.

      • Przez lata chodziłem na mityngi i byłem nieszczęśliwy. Aż w końcu zrozumiałem, że rozwiązaniem jest Program 12 Kroków.
      • Byłem buntownikiem. Piłem. Rozsypałem się (dopiero) po śmierci rodziców.
      • 5 lat chodziłam na AA. Od 4 lat jestem w NA. Od roku jestem szczęśliwa.
      • Zaczęliśmy chodzić (z ludźmi ze wspólnoty) na morsowania. Ogniska. Nareszcie gdzieś należę.
      • Prawdziwe trzeżwienie zaczęło się, kiedy straciłem wszystko. Wylądowałem na ulicy. Mama wywaliła mnie z domu.
      • (ta sama osoba, co wyżej): Jestem 5 lat trzeźwy. Mam żonę. Mam mieszkanie. Mam pracę.
      • To było 9 lat temu. Mając 59 lat… he! młody człowiek… mając 59 lat dowiedziałem się, co chcę zrobić ze swoim życiem.
      • Samo niepicie to jest (tylko) demonstracja. Trzeźwienie to życie wśród ludzi i dla ludzi. A oni dla mnie, jeśli zechcą.
      • Robiłem Krok VIII. Rozmyślałem, jak te osoby się poczuły. Te, które skrzywdziłem.
      • Przychodząc do wspólnoty DDA, myślałem, żeby pomóc swojej matce (niepijącej). Dziś wiem, że to niemożliwe. Mogę zmienić tylko siebie.
      • Ten temat został zmodyfikowany rok, temu przez Jakubek.
    Przeglądasz 1 wpis (z 1)
    • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.