Odpowiedzi forum utworzone

Przeglądasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
  • Autor
    Wpisy
  • Ania281
    Uczestnik
      Liczba postów: 5

      Bardzo dziękuję za wasze odpowiedzi, dużo mi to dało.


      @kurianna
      masz rację z tym listem, nie brałam pod uwagę tego, że reakcja rodzica może byc różna, niekoniecznie taka jakiej ja oczekuję, warto się na to przygotować.

      Co do terapeutów, że są różni także się zgadzam, miałam 3 podejścia z różnymi psycholożkami (pierwsze w wieku 17-18 lat) i mam wrażenie, że te spotkania wywołały u mnie jeszcze większą traumę i niechęć do terapii, dlatego w tym roku po raz czwarty podchodziłam do tego bardzo sceptycznie i z dużym lękiem. Na szczęście teraz jestem w 100% pewna mojej obecnej terapeutki, w końcu mam takie poczucie, że jej metody i sposób prowadzenia spotkań całkowicie ze mną rezonują.

      Ania281
      Uczestnik
        Liczba postów: 5

        Może trochę źle ujęłam w słowa to co miałam na myśli. Nie chodzi mi teraz o wymierzanie kar, nie zmienię tego co bylo, po prostu chciałabym to przepracować i zamknąć, czuje ze potrzebuje do tego wyjaśnić to z moim ojcem i powiedzieć mu jak jego zachowanie wpłynęło na mnie. Bardziej zależy mi żeby porozmawiać z kimś kto być może ma podobne doświadczenia (doświadczył w jakimś stopniu przemocy na tle seksualnym, tutaj jednak muszę zaznaczyć ze ja nigdy nie byłam dotknięta w niewłaściwy sposób, po prostu widziałam wiele rzeczy których jako dziecko i później nastolatka nie powinnam była widzieć) i zapytac jak to na was wpłynęło i jak sobie z tym radzicie, co pomogło, jak teraz uklada się wasze życie intymne z partnerem itp.

        Ania281
        Uczestnik
          Liczba postów: 5

          Rozbieranie się było najczęstsze ale nie opisałam wszystkich sytuacji które miały miejsce. Bardziej chodzi o to ze we mnie jako małym dziecku a później nastolatce te wydarzenia wzbudzały ogromny lęk i na pewnym etapie rozwoju ta seksualność została przedstawiona w nieodpowiedni sposób. Zdaje sobie sprawę z tego ze to całkiem normalnie ze dziecko widzi swojego rodzica nago. Natomiast sytuacja w której pijany ojciec rozbiera się i zaczyna dobierać do matki która go odpycha na oczach 5 letniego dziecka nie do końca jest normalna.

          Ania281
          Uczestnik
            Liczba postów: 5
            w odpowiedzi na: Wpisujcie maile. :) #486606

            Czesc, mam na imię  Ania i mam 28 lat, doskwiera mi brak koleżanki/ przyjaciółki do pogadania, powymieniania poglądów, wygadania się, chętnie tez wysłucham jeśli ktos chciałaby się wygadać, jestem DDA, chciałabym nawiązać znajomość z kimś o podobnych problemach.

            Zostawiam swój e-mail :

            anna.wal@poczta.onet.pl

          Przeglądasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)