„Czas na wyleczenie” oraz „Czas na wyleczenie. Podręcznik” to najnowsze propozycje wydawnictwa Charaktery dla osób zmagających się z syndromem DDA.

Autorami książek są Timmen L. Cermak, wybitny amerykański psychiatra, syn alkoholika, oraz Jacques Rutzky – psychoterapeuta znający problemy DDA z długoletniej praktyki w Kalifornii.

Autorzy dowodzą, że nigdy nie jest za późno na to, aby uwolnić się od koszmarów przeszłości, spędzonej z pijanym i groźnym rodzicem. Proponują szczegółowy plan powrotu DDA do zdrowia, rozpisany na 16 etapów. Twierdzą, że choć proces powrotu do zdrowia jest długi i męczący, to jego ukończenie daje gwarancję odzyskania spokojnego i pełnego życia.

„Trzeba przyjrzeć się ranom, jakie rodziny alkoholowe zadają dorastającym dzieciom. Znowu mamy kontakt z dorastającym dzieckiem, którym byliśmy, dzięki czemu możemy wreszcie umożliwić mu uzasadnienie jego uczuć. Tylko oddanie dziecku głosu, nawet po tak wielu latach, może spowodować, że zaczniemy głębiej wierzyć, że nie jesteśmy źli czy szaleni.
Każda podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku. Często jest on najtrudniejszy, ponieważ oznacza równocześnie uznanie konieczności odbycia całej podróży – zanim pojawi się jakakolwiek gwarancja, że warto ją odbyć, albo że doprowadzimy ją do końca.” (Timmen L. Cermak, „Czas na wyleczenie”, fragment Wstępu)

Premiera obydwu książek będzie miała miejsce na XIV Targach Książki w Krakowie, 4-7.11.2010. W niedzielę o godz. 11:00 Wydawca zaprasza na specjalne spotkanie promocyjne.
Książki można będzie nabyć na stoisku nr 79B. W sprzedaży dostępne będą od 8 listopada w sieci EMPiK oraz w sklepie internetowym na www.charaktery.eu.