Witamy Fora Szukam Ciebie Jak sobie pomóc ?

Przeglądasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
 • Autor
  Wpisy
 • AvatarCelinex
  Uczestnik
  Liczba postów: 17

  Od blisko 10 lat zmagam się z pakietem, jaki dostaje się na życie, wychodząc z domu alkoholowego.  Nie wydaje mi się potrzebne mówić Wam o tym przez co przeszłam. Sami dobrze wiecie, jak to jest…wszyscy mamy podobne historie. Najważniejsze jest to, co TERAZ robimy z bagażem doświadczeń. Ciekawa jestem jak radzicie sobie… ?

  Z samotnością?

  Ciągłą potrzebą kontrolowania otoczenia, by czuć się bezpiecznie ?

  Jak budujecie sobie poczucie bezpieczeństwa?

  Jestem zwolenniczką Lowenowskiej terapii bioenergetycznej, a więc praca z ciałem.
  Staram się medytować. Interesuje się buddyzmen. Dbam o dietę, staram się dbać o siebie w ogóle,  słucham co ciało do mnie mówi, czego potrzebuje. To ważne, żeby małe dziecko w ciele dorosłej osoby, miało się dobrze… Bo kiedy to dziecko jest ” nakarmione”, dorosły nie zachowuje się tak roszczeniowo wobec innych…
  I myślę też, że każdy jest za siebie całkowicie odpowiedzialny. Nikt ani nic zewnętrznego nie jest w stanie nam dać, tego czego chcemy. Nie ma winy na zewnątrz.
  I tak naprawdę wszyscy jesteśmy ofiarami ofiar…nasi rodzice też zostali skrzywdzeni. Gdyby tak nie było, nie byłoby was i mnie tutaj…
  Moja mama piła, bo się bała. Ciągle towarzyszył jej lęk. I nie potrafiła poradzić sobie z nim inaczej…sięgnęła po alkohol. Żeby się rozluźnić. I bardzo jej współczuję. Mam nadzieję, że któregoś dnia jej wybaczę. Bardzo tego chce.

  Serdecznie polecam Wam terapię wg A.Lowena. Ale to wydaje mi się kolejny już krok już po terapii grupowej dla DDA. Dobrze jest pierwsze skorzystać z terapii grupowej, aby uświadomić sobie ze nie jestem samotny/samotna, że inni mają takie same problemy jak ja. Ważne jest też wyrażenie tłumionych uczuć, szczególnie gniewu, aby się wyzwolić i robić dalsze kroki.

  Podzielcie się proszę METODAMI.
  Co robicie, aby sobie pomóc?
  Pozdrawiam Was serdecznie i życzę powodzenia 🙂
  Zapraszam do kontaktu 🙂

  C.

  • Ten temat został zmodyfikowany teraz przez AvatarCelinex.
  Maggie85Maggie85
  Uczestnik
  Liczba postów: 21

  https://www.facebook.com/autoterapiaDDA/?modal=admin_todo_tour

  Zapraszam serdecznie na stronkę. Ma ona na celu PRAWDZIWĄ pracę nad sobą, a nie jedynie trwanie w cierpieniu i puste rozprawianie o przeszłości 😉

  Maggie85Maggie85
  Uczestnik
  Liczba postów: 21

  A tak w ogóle to również „siedzę” trochę w Lowenie,bardzo ciekawie podchodzi do tematu. Wiele metod przychodzi z czasem i z własnej obserwacji. Obserwacja siebie to moim zdaniem najlepsza metoda. Równiez terapia REBT pomaga, jednak nie tak że „o, spróbuje raz; a nie nie pomaga”. Tak naprawde leczniczy jest czas. Trzeba się uzbroić w cierpliwość, ale warto!

Przeglądasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.