Odpowiedzi forum utworzone

Przeglądasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
  • Autor
    Wpisy
  • Karolinka892
    Uczestnik
      Liczba postów: 7

      Nie wiem, ale jak masz 20-30 lat spróbuj zapytać w fundacji cel (Wiśniowa 42), a jak nie to w poradni uzależnień np na Zamiany 13. Grupy są też w poradni „dialog” na stryjeńskich, ale tam niestety płatne.

      Karolinka892
      Uczestnik
        Liczba postów: 7

        W każdej poradni leczenia uzależnień (najlepiej zadzwonić i popytać gdzie najszybciej). Dla młodych osób są jeszcze stowarzyszenia – poza iluzją, aslan, od-do.

        Karolinka892
        Uczestnik
          Liczba postów: 7

          Ja myślę, że jedyne co możesz zrobić w tej sytuacji to poszukać pomocy dla siebie – mityngu, terapii albo ostatecznie kogoś życzliwego kto wysłucha. Z mamą możesz rozmawiać o jej piciu i kłaść jej do głowy żeby przestała i grozić ale to tylko od niej zależy co zrobi ze swoim życiem, czy będzie chciała zerwać z nałogiem.

          Karolinka892
          Uczestnik
            Liczba postów: 7

            Podłączam się do pytania o mityngi.

            Jeśli bierzesz pod uwagę nie tylko mityngi, ale też terapię to polecam fundację cel na wiśniowej, cyklicznie robią nabór na grupy. Nie jest to idealne miejsce bo grupy trwają bardzo krótko i nie da rady wszystkiego przepracować, ale to jest dobre żeby zacząć coś robić ze swoim życiem. Osoby z terapii też możesz pytać o mityngi itp bo niektórzy gdzieś chodzili i mogą podzielić się doświadczeniem. Ja tam chodziłam i teraz szukam dla siebie poradni gdzie mogłabym kontynuować terapię, jak coś znajdę i trochę pochodzę to też podzielę się opinią :).

            Trzymam kciuki żebyś znalazła to czego szukasz i powodzenia!

            Karolinka892
            Uczestnik
              Liczba postów: 7

              Nie każde DDA potrzebuje pomocy, wszystko zależy od tego jak funkcjonujesz teraz, jak dorastanie w takiej rodzinie wpłynęło na Twoje życie. Jeżeli wszystko jest ok to nie ma co szukać dziury w całym. Zastanawia mnie jednak pewna drobna sprawa – skoro jest dobrze, dobrze się czujesz, to czemu wchodzisz na to forum i pytasz? 😉 Może zaprzeczasz temu, że masz problemy?

              Karolinka892
              Uczestnik
                Liczba postów: 7
                w odpowiedzi na: Uzaleznienie finansowe #466698

                Ja bym spróbowała do ośrodka terapii uzależnień i/lub do ośrodka pomocy społecznej, opisać im problem, powinni coś poradzić albo chociaż wskazać miejsce, gdzie można uzyskać pomoc prawną, poradę.

              Przeglądasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)