Witamy Fora Rozmowy DDA/DDD Czy jestem dda

Przeglądasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
  • Autor
    Wpisy
  • nieufna
    Uczestnik
      Liczba postów: 4

      Witajcie na początku napisze że chciałabym by ktoś mi odpisał,mam problemy natury psychicznej od około 14 roku zycia nerwqica wegetatywna pózniej doszły lęki ataki paniki ojciec pił za mojego dziecinstwa mam teraz 26 lat pił około 7 lat ale mocno,nie bił mnie i siostry może kilka razy rzucał sie do mamy mieszkamy na małej wsi wszyscy sie znali wstydziłam sie chodzic do szkoły bo ojciec latał z siekiera pamietam szczekanie psa i bałam sie ze to on idzie zaraz bedzie afera z mama że znów piany przepijał wypłate zawsze braliśmy na kreche w sklepie w szkole byłam szara myszka dodam że ojciec w dodatku wariował był ze 2 razy w szpitalu psychiatrycznym ma żołte papiery cała wies to wiedziała dalsza rodzina sie nas wstydziłą zze ojciec wariat ze patologia w szkole juz miałam nerwiec niskie poczucie wartosci bałam sie isc do tablicy mokre rece ze cos nie umiem z e nikt mnie nie polubi czuje ze to przez ojcaopinia która nam wyrobił wstydziłam sie siebie wszystkiego.tez byłam 3 razy w szpitalu psychiatrycznym biore leki psychotropy od 8 lat rozwód za soba najgorsze jest to ze ojciec dawno przestał pic juz około 15 lat nie pije z czego zie ciesze ale moja siostra około 10 lat temu pozbnała złego człowieka chłopaka agresywnego ma duza rodzine z naszej wsi wiedział ze bylismy patologia cały czas jej gadał ze ojciec twój to wariat itd ona głupia kochała go zabronił jej kontaktu z nami a mieszkamy w tym samym budynku raz skoczył do mnie z pi ęściami bałam sie go gadał jej jak sie odezwiesz do swej rodziny to zabije siostre i ojca mama umarła pare lat temu nie jest u nas zameldowany oprzebijał w nocy opony samochodu moich znajomych nie złapałam go wiem ze to on ostatnio pobił siostre zadzwoniłam na policje jestem w roli swiadka siostra ma z nim 7 dziecko jej te znie szanował wyzywał ja ma 3 mczny zakaz zblizania sie do naszego domu ale wiem ze nie popusci bedzie chciał zniszczyc nas jego rodzina łazi po wiosce i gada ze siostra chleje piła 10 lat temu troche teraz to eykorzystuja boje sie ze on mnie napadnie za to ze bede swiadkiem jest jakis psychiczny i to bardzo czy to wina ojca że tak sie na,m potoczyłoi tak mi ciezko gdzie mam uciec by miec spokój pomóżcie doradzcie nigdy nie pracowałam lęki

      popo14
      Uczestnik
        Liczba postów: 314

        Cześć nieufna 🙂
        Myślę, ze i DDA i DDD możesz mieć, ale aby to zweryfikować najlepiej by było, jakbyś zapisała się na terapię. Specjalista wówczas sam będzie mógł Ci na Twoje pytanie odpowiedzieć. Te doświadczenie, które przeżyłaś i jeszcze przeżywasz wymagają tego, byś poszukała jakiejś pomocy. Czy szukałaś jej gdzieś w swoim mieście lub w okolicy?
        To, że kiedyś ojciec pił na pewno zostawiło swój ślad. Tym bardziej warto by było pomyśleć o terapii.
        pozdrawiam

        skrzat
        Uczestnik
          Liczba postów: 611

          Witam. Czytam i zastanawiam się, co Ci poradzić….
          Czy w pobliżu jest moze Ośrodek Interwencji Kryzysowej a moze Poradnia Leczenia Uzależnień i Współuzaleznienia?
          Piszesz, że bierzesz leki. Znaczy, że chodzisz do lekarza. Zapytaj o te placówki lekarza, moze pomoze ci tam trafić.
          Boisz się. To zrozumiałe.
          Pytasz, czy jesteś DDA …. myślę, że diagnoze warto jednak zostawić terapeucie uzaleznień i współuzależnienia. W Poradni Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia sa osoby z certyfikatami terapeutów i oni specjalizują się w tych tematach, prowadzą także terapie dla tych osób. Próbuj.
          Zaś Ośrodek Interwencji Kryzysowej – to miejsce, gdzie mozesz szukać pomocy w sytuacjach zagrozenia, gdy się boisz kogoś… np. tego faceta siostry…. Myślę, że tam także będą w stanie pomóc Ci w temacie wstydu.

          Powodzenia 🙂

          nieufna
          Uczestnik
            Liczba postów: 4

            DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZI MOJE MIASTO WIEKSZE KOLO MEJ WIOSKI NIE MA LECZENIA TAKIGO OSRODKA DDA W INTERWENCJI CO TYLKO PSYCHOLOG MÓWIL MI TO CO JUZ WIEM CZY MOJA SYTUACJA JEST BEZNADZIEJNA?

            adidas
            Uczestnik
              Liczba postów: 191

              zadzwoniłam na policje jestem w roli swiadka siostra ma z nim 7 dziecko jej te znie szanował wyzywał ja ma 3 mczny zakaz zblizania sie do naszego domu ale wiem ze nie popusci bedzie chciał zniszczyc nas jego rodzina łazi po wiosce i gada ze siostra chleje piła 10 lat temu troche teraz to eykorzystuja boje sie ze on mnie napadnie za to ze bede swiadkiem jest jakis psychiczny

              1.jak dolucza,wyzywa to policje wzywać im częściej tym lepiej
              bo potem jak jest sprawa w sądzie to z postęrunku wysyłają papiery
              policjant mi mówił ,bo im więcej wezwań tym lepiej

              2. sprawe w sądzie mu założyć o oczernienie ,albo o coś innego
              to sprawi że on będzie wiedział że jest ktoś z zewnątrz kto przygląda się całej sytuacji
              najlepszy byłby kurator ,bo na dziecko powinnien przysłygiwać

              3.powiniście z siostrą chodzić do psychologa
              ,żeby mieć oparcie,i żeby ktoś was wspierał
              żebyście niebyły same

              4.Najważniejsze
              jeśli o coś walczycie nie wolno wam ustępowac….

              Ma być spokuj w domu i koniec…..

              Jeśli ustąpicie on z początki zmieni swoje zachowanie a potem ataki się nasilą
              zemsci się za bunt
              a jeśli znów się zbuntujecie on już tak łatwo się nie podda będzie się bronił z podwójną siła..

              jedynie gdy będzie czył nad sobą bat sądu policji wtedy będzie spokój

              jak bedzie wyzyał można to nagrywać na aparat niektóre mają opcie filmy
              w razie czego to będzie dowód dla sądu ,a i on powinnien się wsystraszyć

              on ma świadomość tego ,że tylko wtedy gdy was zastraszy będzie miał nad wami
              władze

              adidas
              Uczestnik
                Liczba postów: 191

                „(…) jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi”

                to słowa z Bibli

                Jezus był wielkim znawcą psychiki ludzi
                chciał przekazać że jeśli ktoś skrzywdzi nas
                a my mu się nie przeciwstawimy
                musmy się liczyć z tym że zrobi to drugi raz….a potem więcej razy

              Przeglądasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
              • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.