Witamy Fora Rozmowy DDA/DDD idą święta

Przeglądasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
  • Autor
    Wpisy
  • Anonim
      Liczba postów: 20551

      Ida święta a ja wcale się nie cieszę, jest mi bardzo smutno, czuje się samotna i opuszczona. Nie nie mam takiej historii alkoholowej jak pozostali przez co nie czuję sie wcale wyrożniona. w moim domu nie było alkoholu, zamiast tego panowała atmosfera wzajemnej wrogości, nienawisci i udawania że jest wszystko w porzadku, ze tak ma być, że jest to całkiem normalne. W mopjej rodzinie nikt nie okazywał sobie uczuć, nigdy nie rozmawialiśmy o swoich problemach, smutkach i radościch.Rodzice nie znali swoich dzieci, dlatego gdy przyszło siadać do wigilijnego stołu wszyscy domownicy czuli sie niezręcznie z rodzicami na czele.Matka jako gospodyni domu najbardziej zachowywała pozory i jako pirwsza dzieliła sie opłatkiem, z biegiem czasu zaczęłaskładać życzenia. ojciec ograniczał się do przełamania się opłatkiem z kamienna mina.Była to jedna wielka farsa i wszyscy o tym wiedzieli, jednakże czuliśmy zbyt silna presję żeby to przerwać. Po świętach wszystko wracało do normy, rodzice znowu zajęci praca zdawali się nie zauważać nawet siebie, nie mowia już o swojej piatce dzieci :unsure:

      Anonim
        Liczba postów: 20551

        może nie pochodzisz z rodziny alkoholowej, ale u mnie bło podbnie. wszyscy starali się zachwać pozory. łamanie się opłatkiem było farsa. moj ojczym uorał się z problemem. życzę tobie aby te święta przyiosły zmianę i w Twoim życiu, bo wirzę ze tak moę się stać. jestem dda i alkohol toważyszył mi odkad pamiętam, ojczym nie pił kilka lat ale niedawno zaczał. bardzo się ego przestraszyłam, chociaż nie mieszkam już z rodzicami nie chciałam aby moje dzieci musiały go ogladać w takim stanie, dlatego zasrzegłam że jeśli nie przestanie to nie przyjdę na święta. kiedy skorzystał z pomocy (esperal) powiedziałam mu że jestem z niego dumna. myślę że to pomaga. pruboj się przełamać i powiedz że z czegoś się cieszysz, że w jakiejś sytuacji jest Ci dobrze, to budujaco działa na otoczenie. może na Twoich rodzicow twż zadziała. pozdrawiam

        Daniel
        Uczestnik
          Liczba postów: 131

          Nas jest dwoje a czuję się podobnie 🙁

        Przeglądasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
        • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.