Witamy Fora Rozmowy DDA/DDD Nietypowe pytanie

Przeglądasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
 • Autor
  Wpisy
 • Fenixx
  Uczestnik
   Liczba postów: 77

   Wiem, że moje pytanie nie będzie związane z tematyką forum ale szukam informacji w różnych miejscach.

   Czy jest możliwe podpięcie się pod prywatny adres IP jeżeli korzystało się z firmowego laptopa i łączyło się z domu z serwerem firmy poprzez vpn?

   Pytam się bo rozstałam się z firmą w niesympatyczny sposób a w związku z tym, że jest to branża it chciałabym się ewentualnie zabezpieczyć przed brużdżeniem.

   • Ten temat został zmodyfikowany , 3 tygodni temu przez Fenixx.
   rasputnik
   Uczestnik
    Liczba postów: 50

    hm, musisz chyba sprecyzować co dokładnie rozumiesz przez 'podpięcie się pod prywatny adres IP’ – czyj prywatny adres, kto miałby się podpiąć, i co właściwie oznacza 'podpiąć’

     

    Fenixx
    Uczestnik
     Liczba postów: 77

     Chodzi o to, czy w związku z tym, że na firmowym laptopie zostały dane dotyczące mojego adresu IP, hasła do routera mogą w jakiś sposób sprawdzać moją sieć i dane.

     Sorry, że może niejasno ale nie jestem informatykiem

     Jest to dla mnie o tyle istotne, że w związku z branżą mam dostęp do różnych danych i nie chciałabym, żeby dostały się tam gdzie niepotrzeba.

     • Ta odpowiedź została zmodyfikowana , 3 tygodni temu przez Fenixx.
     rasputnik
     Uczestnik
      Liczba postów: 50

      Pytasz czy mogą mając Twojego byłego służbowego laptopa wykraść z niego dane które na nim zostawiłaś? No teoretycznie mogą, jeśli na swoim koncie mialaś zapamiętane loginy/hasła np do banków itp a konto do Windows było zarządzane przez IT, no to administrator może np zmienić hasło do tego konta i zalogowac się na nie, a potem np sprawdzać historię przeglądarki, zapisane hasła itp.

      Ale do Twojej domowej sieci nie powinni być w stanie wejść, choćby z tego powodu że domowy router nie jest prawdopodobnie dostępny z Internetu. Jest widoczny tylko w sieci domowej.

      Fenixx
      Uczestnik
       Liczba postów: 77

       Ok. Dziękuję 🙂

      Przeglądasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
      • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.