Witamy Fora Ogłoszenia Praca magisterska – wywiad/rozmowa

Przeglądasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
 • Autor
  Wpisy
 • Anna_C
  Uczestnik
   Liczba postów: 1

   Wychowywanie się w rodzinie alkoholowej niesie ze sobą różne konsekwencje, które odczuwamy w życiu dorosłym i chociaż może łączyć nas wiele wspólnych cech, możemy przejawiać podobne zachowania, to jednak historia każdego z nas jest inna.

   Wiem jaka jest moja, ale zawsze zastanawiałam się jak przebiegało dzieciństwo innych osób, które wychowywały się w rodzinie alkoholowej, z jakimi trudnościami się zmagają, jak radzą sobie w życiu, jak przyjmują porażki i sukcesy.

   Te pytania skłoniły mnie do napisania pracy magisterskiej właśnie na temat związany z DDA. Część teoretyczna już za mną, a więc czas na badania. Większość studentów tworzy ankiety, które zwykle żmudnie się wypełnia, a wyniki i tak w rzeczywistości wiele nie dają.

   Uważam, że znacznie ciekawsze jest spotkanie z człowiekiem i usłyszenie jego historii „na żywo”, dlatego też chciałabym przeprowadzić wywiady narracyjne. A czym one są?
   W wywiadzie narracyjnym, nie zadaję na początku żadnego pytania, tylko proszę osobę o opowiedzenie o swoim życiu. Taka opowieść może trwać nawet kilkadziesiąt minut, to osoba która opowiada decyduje kiedy kończy i co mi opowie. Ja w tym czasie nie zadaję żadnych pytań, nie przerywam, po prostu słucham. Gdy osoba skończy, wtedy ja mogę poprosić o doprecyzowanie jakichś kwestii, albo pogłębienie jakiegoś wątku. Oczywiście nic wbrew osobie opowiadającej.
   Nie jest to więc typowy wywiad, a opowieść o swoim życiu.
   Zdaję sobie sprawę, jest to zadanie niełatwe, jednak czasem rozmowa z kimś obcym jest łatwiejsza niż z kimś bliskim i może akurat ktoś czuje, że chciałby podzielić się ze mną swoją historią. Gwarantuję dyskrecję.

   Mieszkam w Trójmieście, więc najłatwiej byłoby się spotkać z kimś, z tego regionu, ale bywam też w Warszawie. Rozmowę możemy przeprowadzić również online.

   Szczególnie ważna byłaby dla mnie rozmowa z mężczyzną (ponieważ rzadziej się otwierają przed innymi), a także z osobą, która odbyła terapię (ponieważ interesuje mnie opinia o korzyściach płynących z terapii lub ich braku), ale to nie są warunki koniecznie, chętnie spotkam się również z kobietami i osobami, które nie odbyły terapii lub są w trakcie.
   Wiek nie ma znaczenia, ja jestem osobą młodą, więc rozumiem że nie każdy czułby się w moim towarzystwie komfortowo.
   Jeżeli zainteresował Cię ten temat i chciałabyś/chciałbyś się spotkać lub połączyć online, proszę napisz komentarz. Jeżeli masz jakieś pytania lub wątpliwości, również się odezwij.

   • Ten temat został zmodyfikowany 3 miesięcy temu przez Anna_C.
   Karol pe
   Uczestnik
    Liczba postów: 1
    Niemykrzyk
    Uczestnik
     Liczba postów: 1

     Proszę o kontakt na e – mail: radeon245@wp.pl

     MagdaN
     Uczestnik
      Liczba postów: 1

      Jeżeli jest Pani nadal zainteresowana, proszę o kontakt: magdalenanowicka@opoczta.pl

     Przeglądasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
     • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.