Witamy Fora Rozmowy DDA/DDD zazdrość

Przeglądasz 10 wpisów - od 1 do 10 (z 12)
  • Autor
    Wpisy
  • malejestPIEKNE1985
    Uczestnik
      Liczba postów: 15

      Witam.Chciałam zapytać osoby które bywają zazdrosne o swoich partnerów jak radzą sobie z tym?Ja sobie kompletnie nie radze 🙁 Nie jestem non stop zazdrosna ale jak już to tak bardzo boli 🙁 aż ściska w środku. I jeszcze jak mamy odmienne zdanie na jakiś temat to dla mnie już sie świat wali że jak to tak,pewnie do siebie nie pasujemy skoro tak jest itd. 🙁 ah życie.Pozdrawiam wszystkich 😛

      pszyklejony
      Uczestnik
        Liczba postów: 2948

        To nie jest kwestia radzenia sobie, tylko poczucia własnej wartości i lęku. Wszystko jest w Tobie.

        zaz
        Uczestnik
          Liczba postów: 24

          Co z tego że to wszystko jest we mnie i ja o tym wiem. Uczucie zazdrosci u mnie jest tak ogromne i przytłaczające że w chwilach gdy występuje wydaje się nie do opanowania. Towarzyszy mu chęc kontrolowania partnerki.Pisałem o tym wczesniej ,próbowałem terapii w moim przypadku nieskutecznie. Jest dobrze i nagle zupełnie
          niespodziewanie pojawia sie poczucie niższej wartosci lęk przed utratą bliskiej osoby
          i niesamowite dokopywanie sobie jako partnerowi. Po prostu cos strasznego. Terapię przerwałem po 8 miesiacach. Nie odczułem żadnej poprawy. Znam teorię , wiem co mi dolega. Jednak to co zakodowane w mojej głowie jest silniejsze od wszystkiego. I tak czas mija . Teraz mam problem wiem , że sa inni terapeuci ale jak pomyslę że mam to przechodzic jeszcze raz czuję się okropnie. Wpadanie w sidła które sam zastawiam staje sie nie do zniesienia dla mnie ale też osoby która kocham.

          malejestPIEKNE1985
          Uczestnik
            Liczba postów: 15

            Ja już go przestałam kontrolować ale pozostaje ten irracjonalny lęk,niby wiem że mnie nie zostawi ,ufam mu ale jednak to tak boli 🙁

            pszyklejony
            Uczestnik
              Liczba postów: 2948

              zaz zapisz:
              ” Jednak to co zakodowane w mojej głowie jest silniejsze od wszystkiego. ”

              Jak najbardziej prawidłowe, tak funkcjonuje nasz mózg. Dopóki nie zadziała praca nad sobą i nie zamienisz starych wzorów, tak będzie.

              zaz
              Uczestnik
                Liczba postów: 24

                " Dopóki nie zadziała praca nad sobą i nie zamienisz starych wzorów, tak będzie".
                Przyklejony – a zadziała ?

                Panama
                Uczestnik
                  Liczba postów: 3986

                  zaz zapisz:
                  „" Dopóki nie zadziała praca nad sobą i nie zamienisz starych wzorów, tak będzie".
                  Przyklejony – a zadziała ?”

                  Zaz, przecież nie jesteś zdalnie sterowanym robotem, sam decydujesz o sobie.

                  pszyklejony
                  Uczestnik
                    Liczba postów: 2948

                    Zaz, oczywiście. Tu nie ma żadnego ale, prawidłowo wykonana praca działa. Zdalnie sterowany człowiek może nie jest, ale działa według programu, schematu, jaki utrwalił się w dzieciństwie. Ten program można zmienić.

                    Afektywna
                    Uczestnik
                      Liczba postów: 836

                      pszyklejony zapisz:
                      „Zaz, oczywiście. Tu nie ma żadnego ale, prawidłowo wykonana praca działa. Zdalnie sterowany człowiek może nie jest, ale działa według programu, schematu, jaki utrwalił się w dzieciństwie. Ten program można zmienić.”

                      No skoro można zmienić ten program, no to u mnie chyba też

                      pszyklejony
                      Uczestnik
                        Liczba postów: 2948

                        U Ciebie też 🙂

                      Przeglądasz 10 wpisów - od 1 do 10 (z 12)
                      • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.