Witamy Fora Rozmowy DDA/DDD KROK ÓSMY

Przeglądasz 10 wpisów - od 1 do 10 (z 24)
  • Autor
    Wpisy
  • Panama
    Uczestnik
      Liczba postów: 3986

      ,,Sporządziliśmy listę osób przez nas skrzywdzonych i postanowiliśmy
      im wszystkim zadośćuczynić.”

      Coraz częściej dochodzi do mnie, że wiele pretensji, o które miałam do mojego byłego chłopaka, było spowodowanych moim chorym spojrzeniem na siebie i oczekiwaniem, że dostanę to, co sama powinnam była w sobie odnaleźć. Nie wiedziałam wtedy, że mam takie problemy z samą sobą, o większość niespełnionych oczekiwań oskarżałam jego. Sama stosowałam sabotaż w związku, do tego stopnia, że On korzystał z terapeuty ( obwiniałam jego problem z bliskością o psucie relacji). Teraz wiem, że motorem napędzającym byłam właśnie ja. Już od półtorej roku nie mamy kontaktu ze sobą. Jutro są jego urodziny i cały czas się zastanawiam, czy w ramach ósmego kroku, nie napisać mu o tym, że wiele spraw, o które miałam pretensje, były moją winą.

      Co myślicie o zadośćuczynieniu, czy stosowaliście ten krok w swoim zdrowieniu i jak?

      p83
      Uczestnik
        Liczba postów: 2114

        Ja dopiero zaczynam program 12 kroków, ale uważam, że to super pomysł. Po pierwsze będzie to dla Ciebie sposób oczyszczenia, a być może jemu pewne rzeczy uzmysłowisz 🙂

        Panama
        Uczestnik
          Liczba postów: 3986

          Dzieki p83, w sumie to tej pory jeszcze nikomu nie zadośćuczyniłam. Nie wiedziałam komu, a przecież to niemożliwe żeby nie było osoby, która by nie cierpiała przez moje nastawienie.

          mambaolee81
          Uczestnik
            Liczba postów: 123

            ja nie przerabiam 12 krokow ale ten temat juz przechodzilam
            uswiadomilam sobie wtedy ze to nie ludzie byli dla mnie zli, tylko moje nastawienie i widzenie swiata czynilo ich takimi,
            ja do nikogo nie dzwonilam, nie pisalam tylko wszystkich w myslach przeprosilam, i poprosilam siebie sama o wybaczenie ze sie tak bardzo mylilam.
            to bardzo wazne psychologiczne przejscie, dowiedziec sie o lustrze i [u]wlasnym odbiciu w innych[/u], uswiadomienie tego sobie i wybaczenie

            Panama
            Uczestnik
              Liczba postów: 3986

              Napisałam maila, ale wolałabym rozmowę.

              pompejusz
              Uczestnik
                Liczba postów: 13243

                Ja też przepracowałem 12 kroków, wiem że zadośćuczynienie nie musi być fejs tu fejs, przede wszystkim chodzi o Naszą samoświadomość a nie błaganie o wybaczenie wszystkich którym było przez Nas smutno…

                Hella
                Uczestnik
                  Liczba postów: 5658

                  Jak to sie stalo, ze przagapilam ten watek:blink:

                  Pam ja tez tak zrobilam, tzn nie napisalam mejla, ale rozmawialam. Nasze rozstanie bylo bardzo pokojowe i co prawda nie kontaktowalismy sie moze przez miesiac po. Pozniej rozmiawaialismy normalnie jak kumple, chodzilis my na kawe, wiesze pitu pitu. Dopiero po roku, poltorej dojrzalam, przemyslalam dostrzeglam jak tak naprawde wygladaly nasze relacjie, jakie popelnialam bledy, sama wiesz ;). Takich rozmowi mielismy zreszta potem jeszcze wiele 😉

                  Daly mi ogromna wolnosc, ulge tak wlasnie ulge 🙂 Dlatego trzymam za Ciebie kciuki

                  Dzis jestesmy, mimo ze osobno to blisko jak nigdy ;), a i w zeszlym tygodniu i D. rozpoczal terapie 😉

                  Panama
                  Uczestnik
                    Liczba postów: 3986

                    Dzięki Hella 🙂
                    Nieswiadomość jest okropna. Czujesz, że coś jest nie tak, obwiniasz drugą osobę, to straszne, a przed wszystkim nie fair.
                    Fajnie, że się tak dogadujecie, wspólne przeżycia łączą i nie ma co przekreślać człowieka, nawet jeżeli relacja jest już inna.

                    Mam nadzieję, że On przeczyta to co napisałam 🙂

                    Edytowany przez: panama, w: 2013/07/20 10:15

                    Hella
                    Uczestnik
                      Liczba postów: 5658

                      🙂

                      Pam, jak mowi japonskie przyslowie, nawet jak sie przewracasz to nie wstawaj z pustymi rekami 😉

                      :kiss:

                      Panama
                      Uczestnik
                        Liczba postów: 3986

                        Skarbnico mądrości ludowych :laugh:

                        A domek dla magistrów Ty złożyłaś?

                      Przeglądasz 10 wpisów - od 1 do 10 (z 24)
                      • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.