Witamy Fora Rozmowy DDA/DDD Pomóżcie

Przeglądasz 10 wpisów - od 1 do 10 (z 20)
  • Autor
    Wpisy
  • agniechaa
    Uczestnik
      Liczba postów: 100

      Edytowany przez: agniecha91, w: 2013/06/16 16:37

      ewelka1982
      Uczestnik
        Liczba postów: 4746

        Tatus,jak ma swoja rente to niech pije za nia na zdrowie.Ukruccie mu komfort picia,tzn.nie pierz jego ubran,nie gotuj dla niego,niech nie korzysta z tego,co za Wasze pieniadze.Powodzenia

        pompejusz
        Uczestnik
          Liczba postów: 13243

          Hej Agniecha:)
          Chciałoby się doradzić wywal ich obu na zbity pysk…ale wiadomo, że ojciec tu mieszka a i kolegów nie możesz mu wybierać, bo jak nie tu to gdzie indziej i tak przepije tą rente :angry:
          Ewelka ma racje w tym co pisze, tylko czy jesteście z mamą w stanie to zrobić?
          Tylko że trudno jest nie dać jeść głodnemu ojcu, mimo że nie dał na nie ani złotówki a na picie ma.

          ewelka1982
          Uczestnik
            Liczba postów: 4746

            Aha,a dla Ciebie i mamy Al Anon,tam dostaniecie wsparcie i wiedze;)wbrew pozorom nie jestescie bezradne,bezsilne tak,ale nie bezradne:)

            agniechaa
            Uczestnik
              Liczba postów: 100

              Ewelka dziękuje Ci za odpowiedź. Właśnie tak myślałam, że niech pije ale w święta mu obiadu na pewno nie podam…
              Tylko że ja sama dam rade to zrobić, gorzej mama bo ona zaraz będzie mi mówić, że to ojciec itd… ehhh
              Dziękuje raz jeszcze..

              pompejusz
              Uczestnik
                Liczba postów: 13243

                agniecha91 zapisz:
                „Ewelka dziękuje Ci za odpowiedź. Właśnie tak myślałam, że niech pije ale w święta mu obiadu na pewno nie podam…
                Tylko że ja sama dam rade to zrobić, gorzej mama bo ona zaraz będzie mi mówić, że to ojciec itd… ehhh
                Dziękuje raz jeszcze..”

                Mama widocznie jest bardziej uzależniona emocjonalnie od Niego…:(
                Dlatego Al Anon to dobre wyjście…a jeszcze lepsze dodatkowo to odwyk dla ojca.

                ewelka1982
                Uczestnik
                  Liczba postów: 4746

                  Tak Kuba,masz racje.To jest trudne do zrobienia,wiem po sobie…ale im bardziej czlowiek wychodzi z uzaleznienia,tym latwiejsze do zrobienia.W ten sposob mozna pomoc pijacemu,to tzw.twarda milosc.

                  pompejusz
                  Uczestnik
                    Liczba postów: 13243

                    ewelka1982 zapisz:
                    „Tak Kuba,masz racje.To jest trudne do zrobienia,wiem po sobie…ale im bardziej czlowiek wychodzi z uzaleznienia,tym latwiejsze do zrobienia.W ten sposob mozna pomoc pijacemu,to tzw.twarda milosc.”

                    Wiem wiem Ewelka, ale sama wiesz że to bardzo trudne jest, sama gdybyś nie szukała pomocy nie wiedziała być o tym prawda? A sama świadomość i wiedza to dopiero początek wyzwań…dlatego cały szacunek dla tych którym się udało to wcielić w życie!

                    agniechaa
                    Uczestnik
                      Liczba postów: 100

                      Właśnie… chyba zaczyna do mnie docierać że ta terapia to podstawa… siedze i rycze jak bóbr..
                      Pompejusz ja jestem w stanie nie podać mu jeść, już nieraz tak robiłam, gorzej z mamą bo ona mimo wszystko bardzo go kocha no i wiadomo..
                      Nawet nie wiecie ile dla mnie znaczą te Wasze słowa otuchy..
                      A o odwyku to nie ma nawet co gadać, on by mnie chyba zabił jakbym wspomniała o tym.. przecież on nie jest żadnym alkoholikiem- wg niego

                      ewelka1982
                      Uczestnik
                        Liczba postów: 4746

                        Zonom zawsze trudniej przez wzglad na wiez emocjonalna i myslenie,ze robie dobrze.Ja sama tak dlugo robilam,a i jeszcze sie z tym borykam.Ale jest mi coraz latwiej,dzieki Al Anon i terapii.Kto tego nie przeszedl,nie wie,jakie to trudne.Trudne,ale do zrobienia;)i w ten sposob nie krzywdzi sie alkoholika,mimo iz tak mowi

                      Przeglądasz 10 wpisów - od 1 do 10 (z 20)
                      • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.