Witamy Fora Rozmowy DDA/DDD Wigilia 2006

Przeglądasz 10 wpisów - od 1 do 10 (z 15)
  • Autor
    Wpisy
  • Anonim
      Liczba postów: 20551

      Witam,

      Czy ktos moze wie gdzie mozna spedzic wigilie w Krakowie (24 grudnia) jezeli nie chce sie wracac do domu i spedzac jej ze swoja rodzina?

      Nie wiecie czy jakis klasztor organizuje wigilie 24 grudnia dla bezdomnych i samotnych?

      Ja takiej mozliwosci szukam, bo nie mam zamiaru spedzac kolejnej wigili z rodzicami.

      Dziekuje z gory za wszelkie sugestie.

      Pozdrawiam
      Longinus

      Anonim
        Liczba postów: 20551

        Jak dobrze Cię rozumiem…Jakie to smutne uciekac z własnego domu i to w święta- jak mowia najpiekniejsze, rodzinne… Ja nigdy nie miałam dokad uciekac, więc musiałam godzic się na ta szopkę choc czułam ogromny bol…wiem jak musi byc Ci przykro…
        A co z Twoja dalsza rodzina – nie wiedza co przeżywasz?
        Chyba Caritas organizuje takie Wigilie, ale nie wiem dokladnie
        Trzymaj się ciepło
        Pozdrawiam

        maga_
        Uczestnik
          Liczba postów: 249

          mozesz isc do domu dziecka albo gdzies jako wolontariusz na ten dzien

          Makenzen
          Uczestnik
            Liczba postów: 219

            Gdybym była w takiej sytuacji, że chciałabym spędzić ¦więta z dala od domu, wyjechałabym gdzieś. Z samotnymi wyjazdami jest jeszcze u nas ciężko, mało jest w biurach podroży ofert dla singli (taki produkt dopiero się pojawił, a zapotrzebowanie jest ogromne). Znalazłam niedawno ogłoszenie o rejsie świateczno-noworocznym po Morzu ¦rodziemnym, ze znanym w środowisku żeglarskim kpt. Januszem Zbierajewskim. Fajna sprawa, ale w ¦więta to ja akurat muszę być w domu. Mimo że kocham żagle do szalenstwa i jestem w stanie na to wydać ostatnia kasę.

            Anonim
              Liczba postów: 20551

              wiem ze to smutne, uciekac z domu rodzinnego w czasie swiat, ale ja po prostu nie pojade do niego na swieta. mam juz dosc odstawiania tej szopki podczas swiat, siedzenia przy jednym stole i udawania ze wszystko jest ok.

              zegluje troche i chetnie bym sie wybral na rejs swiateczno noworoczny, ale za pozno by teraz podejmowac takie decyzje.

              pomysl wolontariusza w domu dziecka nawet mi sie podoba, poszukam jakies domu dziecka i zapytam czy nie jest potrzebna pomoc.

              Makenzen
              Uczestnik
                Liczba postów: 219

                Może jeszcze nie jest za po¼no, zadzwon lub zamailuj do tego gościa (kontakt poniżej). Czasami decyzję o rejsie się podejmuje z dnia na dzien, pakujesz wor w 10 minut i już siedzisz w pociagu do miasta portowego 🙂 Masz tu treść tego ogłoszenia:

                Mam parę miejsc wolnych na "Pogorii". Wyjazd 21 powrot 30
                grudnia, żeby zdażyć się urżnać na Sylwestra. Livorno, Civitavecchia, Elba,
                (Lenin wiecznie żywy, Elvis też podobno nie umarł, trza by sprawdzić, co z tym
                Napoljonem), Genua. ¦więta w Civitavecchia (za 4,20 euro pociag do Rzymu).

                Argumenty za:
                1. Ucieczka od spędzenia świat z teściowa.
                2. Uniknięcie przykrego obowiazku mordowania biednego karpia.
                3. Całkowity brak wiadomości przez ponad tydzien, co wicepremier Giertych
                powiedział do ministra Macierewicza i kogo przeleciało (albo nie) wyższe
                dowodztwo pewnej partii.
                4. W wigilię widok Starego Zbieraja przebranego za Mikołaja podobno robi wrażenie!
                5. Obowiazuje Regulamin Starego Zbieraja. (Tylko nie mowcie o tym Armatorowi!)
                Cena: wiek do 25 roku życia – 1 600 zł, powyżej – 1 800 zł

                Kontakt:
                Janusz Zbierajewski
                mail: jzbierajewski@wp.pl
                telefon: 0660 – 733 – 349

                artur
                Uczestnik
                  Liczba postów: 296

                  Hej,

                  Mialem taki sam problem, na szczescie przyjaciele mnie zaprosili.:) Bo mialem zamiar isc do hotelu, zabrac laptopa z kilkoma filmami i tak spedzic te swieta. Ale troche sie boje isc….bo to beda moje pierwsze swieta od 10 moze lat, takie prawdziwe rodzinne z prezentami………ale bedzie fajnie :laugh:
                  Pozdrawiam i zycze wszystkim Prawdziwych swiat jak nie w domu to chociaz w sercu. 🙂

                  Anonim
                    Liczba postów: 20551

                    Makenzen a dlaczego po 25 jest 200 zł drożej hahah wiesz może.
                    Pomysł prima szkoda ze dopiero teraz się dowiedziałam pracuję miedzy światami za trzech więc odpada.
                    Wodzu mimo wszystko wszystkiego najlepszego. 🙂

                    Makenzen
                    Uczestnik
                      Liczba postów: 219

                      teresa napisał:
                      „Makenzen a dlaczego po 25 jest 200 zł drożej hahah wiesz może.

                      Nie mam bladego pojęcia. Jestem przeciwna dyskryminacji emerytow 😉

                      Tarja
                      Uczestnik
                        Liczba postów: 307

                        To beda ciezkie swieta… 🙁 … tez mam dosc udawania….

                      Przeglądasz 10 wpisów - od 1 do 10 (z 15)
                      • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.