Witamy Fora Rozmowy DDA/DDD 47 lat i dramat DDD

Przeglądasz 10 wpisów - od 291 do 300 (z 429)
  • Autor
    Wpisy
  • Aga1
    Uczestnik
      Liczba postów: 123

      Słyszał, ale uważa, że moje czyny się nie przekładają na słowa.

      Fenix
      Uczestnik
        Liczba postów: 2551

        Zrobisz jak uważasz. Ja bym w takiej sytuacji, próbowała pokazać, jak bardzo mi zależy, żeby nie stracić bliskiej osoby. Ale to jest Twoje życie, Twoje wybory.

        Aga1
        Uczestnik
          Liczba postów: 123

          Dziękuję, Fenix, za każdy rodzaj wsparcia jakiego mi udzieliłaś i za wszystkie słowa, które w moją stronę skierowałaś. Bardzo Ci życzę, aby Twoje życie poukładało się jak najlepiej 🙂

          Fenix
          Uczestnik
            Liczba postów: 2551

            Wzajemnie Aga 🙂

            Alizee
            Uczestnik
              Liczba postów: 409

              To widzę, że nie tylko mój związek jest taki poplątany. Fenix, Aga trzymam kciuki, żeby Wam się wszystko ułożyło. 🙂

              Aga1
              Uczestnik
                Liczba postów: 123

                Witaj, Alizee 🙂 Dziękuję za wpis 🙂 Tak bardzo chciałabym, aby się wszystko ułożyło bez krzywdzenia kogokolwiek 🙂 Wiesz, Alizee największym moim problemem jest to, że chciałabym, aby wszystkim ludziom układało się dobrze, mam problem z izolacją od ludzi, którzy mnie gorzej traktują 🙂 Jeśli przeproszą i wyrażą skruchę, jestem w stanie o wszystkim zapomnieć 🙂 Jeśli mogę spytać, co w Twoim związku się poplątało?

                Alizee
                Uczestnik
                  Liczba postów: 409

                  Wydaje mi się, że też krzywdzę mojego partnera. Chyba po cichu liczyłam na to że jak on jest taki kochany, spokojny, zero agresji, rozumie mnie, wspiera to wszystkie moje problemy same się rozwiążą. A tu i depresja i nerwica jak były tak są i mimo, że mi tego nie mówi to wiem, że musi mu być ciężko ze  mną.

                  Czytałam trochę o Twoich problemach z rodziną. Nie wiem jak dokładnie jest u Ciebie. W moim poprzednim wieloletnim związku też miałam taki konflikt na lini partner – moja rodzina. I do dziś wspominam to jako koszmar. Wiecznie tylko łagodzenie sytuacji albo z jednej strony albo z drugiej, wiecznie stres, nerwy i to chyba tylko z mojej strony. Dlatego z obecnym partnerem na nic nie naciskam, nie chce kontaktu z moją rodziną to nie a jak chce to tak ale na pewno staram się to ograniczać do minimum.

                  W zasadzie mi też trudno odciąć się od ludzi, którzy źle mnie traktują. Jak ktoś mi na to nie zwróci uwagi to tego nie widzę. Zawsze znajduje jakieś usprawiedliwienie.

                  Aga1
                  Uczestnik
                    Liczba postów: 123

                    Alizee, to podobnie jak ja. Zawsze, jak twierdzi mój Przyjaciel, znajduję usprawiedliwienie dla każdego, kto mnie gorzej traktuje. A to nie wiedział, a to nie miał rozeznania, a to przeprosił. Dlaczego tak działamy, Alizee? Ja nie jestem w stanie stwierdzić, gdzie zaczyna się deptanie mojej godności, jak mam się zachowywać z godnością, co to jest moja godność? Czy Ty się nad tym zastanawiałaś, jak sobie z tym radzisz?

                    Aga1
                    Uczestnik
                      Liczba postów: 123

                      Wiesz, Alizee, ja też kontakt mojego Przyjaciela z moją rodziną ograniczyłabym do niezbędnego minimum. Jednak On nie chce tego kontaktu, a moja rodzina uważa, że ma w takim razie coś do ukrycia. Nie rozumieją Jego norm moralnych.

                      Aga1
                      Uczestnik
                        Liczba postów: 123

                        Alizee, dlaczego my jesteśmy tak uczuciowe? Dlaczego tak trudno teraz zmienić swoje podejście do życia i ludzi? Dlaczego przechodzimy do porządku dziennego, gdy ktoś nas krzywdzi? Czy Ty też tak masz? Czy masz tak stabilny kręgosłup moralny, że zawsze wiesz co jest dobre a co złe? Czy zawsze potrafisz nazwać swoje uczucia, czy znasz siebie? Mnie z tym wszystkim jest bardzo trudno sobie radzić.

                      Przeglądasz 10 wpisów - od 291 do 300 (z 429)
                      • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.