Witamy Fora Rozmowy DDA/DDD Polecam książkę

Przeglądasz 10 wpisów - od 11 do 20 (z 26)
  • Autor
    Wpisy
  • esmeralda
    Uczestnik
      Liczba postów: 150

      W takim razie ja tez zapoluje na te ksiazke. W koncu czytania o alkoholikach nigdy za wiele… 🙂

      Dzieki za odpowiedz, fajnie, ze gdzies tam jednak jestes.

      Pozdrawiam.

      skandal
      Uczestnik
        Liczba postów: 139

        Ja akurat kończę czytać "Uratuj Mnie" Rachel Reiland….w książce autorka cierpiąca na pograniczne zaburzenie osobowości opisuje w pierwszej osobie swoją terapię i wszystko co wtedy się dzieje wokółniej, co czuje itp. Pomaga mi zrozumieć terapię i to co się ze mną teraz dzieje..Polecam! chociaż nie wiem jak się skończy dokładnie;)

        Gonzo
        Uczestnik
          Liczba postów: 512

          A jest może ta książka w wersji komputerowej ..

          yucca
          Uczestnik
            Liczba postów: 588

            esmeralda zapisz:
            „W takim razie ja tez zapoluje na te ksiazke. W koncu czytania o alkoholikach nigdy za wiele… :-)”

            Esmeralda, tak k woli ścisłosci. "Wysocki, czyli przerwany lot" to mimo wszystko książka biograficzna, opowiadająca o życiu dwojga artystów. Owszem wiele w niej opisów sytuacji związanych z alkoholizmem radzieckiego poety i aktora, ale nie jest to pozycja sensu stricte o alkoholizmie. Aczkolwiek polecam – złwaszcza gdy ktoś sie interesuje życiem samego Wysockiego i/lub sytuacją społeczną w socjalistycznej Rosji za czasów Stalina – dużo ciekawostek dotyczacych absurdalnej rzeczywistości ale i ogólnie zycia ludzi ze środowiska artystycznego. Ksiązka zresztą ma wiele wymiarów i można ja czytac rózwnież jako opis życia i problemów dwojga kochających się ludzi.

            Natomiast – choc pisalaś, że nie przepadasz za Grocholą (a przynajmniej tak pamiętam) to polecam ostatnią jej powieść – "Trzepot skrzydeł". Kawał dobrej literatury – o dziwo 😉 Nic z rzeczy pokroju "Nigdy w zyciu".

            aapaa
            Uczestnik
              Liczba postów: 11

              Polecam ksiazke 'Trampolina’ Macka Przepiery. To historia alkoholika, ktory zaczyna terapie, jego rozterki, wzloty i upadki. Pokazuje nalog od tej drugiej strony i paradoksalnie-podobienstwa miedzy 'nimi’ a 'nami’-hustawke emocjonalna, codzienna walke i bezradnosc. I jest to tez historia jego milosci do synka..
              Ten sama utor napisal tez 'klikniecie’-zyciowa, ciepla opowiesc w klimacie 'osobowosci cmy’ Grocholi. Ta ksiazka to z kolei lektura mniej terapeutyczna, lekka, latwa i przyjemna, ale jednoczesnie madra, jakas taka dajaca nadzieje.

              Troche z innej beczki : 'tam gdzie spadaj aniloy’-Doroty Terakowskiej i Mitcha Alboma : 'The Five people you meet in heaven’ i 'Tuesdays with Morrie’ (przykro mi, nie znam tytulow po polsku, nie chce tlumaczyc sama, bo czasami sa jakies zmiany w tytule..)-naprawde warto!

              pozdrawiam;-)

              aapaa
              Uczestnik
                Liczba postów: 11

                hmm sorki za literowki.. mialam na mysli 'tam gdzie spadaja anioly’..
                zgadzam sie na z Toba Yucca na temat nowej ksiazki Grocholi-zaskakujaco inna, poruszajaca i madra..

                doris
                Uczestnik
                  Liczba postów: 396

                  Przeczytałam "Dom nad rozlewiskiem", będąc na wakacjach.

                  Faktycznie, dobrze się czyta i książka ma swój czar i swój urok. Tylko, że dla mnie była trochę przeslodzona i przez to nieprawdziwa. Powrót córki do matki był zbyt prosty. Zbyt łatwe było także rozstanie glównej bohaterki z mężem i pozostanie z nim i jego nową panią w dobrej komitywie. Zycie nie jest takie proste i opisana historia przez to wydaje mi się nieprawdziwa, nierealna. Ale jako piękna opowieść, jako wyraz tęsknoty za miłością, matczynym ciepłem, domem z duszą, to jak najbardziej moze być.

                  Beatrix
                  Uczestnik
                    Liczba postów: 161

                    Polecam krótką, acz sugestywna książkę, pt. "Oskar i Pani Róża” autorstwa Schmitta Éric-Emmanuela, nie opowiadam, po przeczytaniu może podzielicie się własnymi uwagami.

                    Bardzo podobała mi się również książka Paulo Coelho "Weronika postanawia umrzeć.", a zaskoczyła "Dama kameliowa" Alexandra Dumas 🙂

                    Pozdrawiam

                    Rava
                    Uczestnik
                      Liczba postów: 117

                      Moi drodzy, tak wielu z nas DDA/DDD są różnież nadwrażliwcami. Polecam wam gorąco książkę:
                      Ted Zeff – "Być nadwrażliwym i przetrwać"

                      Wpaniała, subtelna książka skierowana zarówno dla ludzi nadwrażliwych, jak i do innych przebywających w ich towarzystwie.
                      Deliktnie naznacza ścieżki, jakimi nadwrażliwcy mogą kroczyć, pokazuje jak polubić swoje uczucia i emocje, których ludzie nadwrażliwi często nie cierpią, bo jest ich zbyt wiele. Poazuje jak przetrwać wśród natłoku wrażeć słuchowych, węchowych, dotykowych w naszym dzisiejzym świecie.

                      Jest też dobra dla ludzi przbywających w towarzystwie osób nadwrażliwych – pokazuje jak te osoby lepiej poznać, jak zrozumieć.

                      Gorąco polecam.

                      Niestety nie zanalazłam jak dotąd wersji elektronocznej. nie posiadam też książki, ale chadzam do empika i tam czytam po parę stron 😉 też sposób 🙂

                      jukatan
                      Uczestnik
                        Liczba postów: 8

                        yucca dzięki ci za stworzenie tago tematu i wam za nowe propozycje książkowe

                      Przeglądasz 10 wpisów - od 11 do 20 (z 26)
                      • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.