Witamy Fora Rozmowy DDA/DDD Urodziłem się na przełomie października i listopada ubiegłego roku – 2018 r.

Przeglądasz 10 wpisów - od 511 do 520 (z 1,689)
  • Autor
    Wpisy
  • 2wprzod1wtyl
    Uczestnik
      Liczba postów: 1177

      Takie spostrzeżenia z wczoraj.

      1. Po dwóch ostatnich wpisach Fenix uświadomiłem sobie, że przez swoje życzenia nie chciałem niczego uzyskać, bo  nie poczułem złości czy radości chęci ugrania czegoś na jej dwóch ostatnich wpisach. Byłem po prostu zadowolony ze swoich życzeń i tyle bez porównywania, ugrania itd. Pomyślałem jedynie (bardziej skojarzyłem artykuł z charakterów) – nie oczekuj nie będziesz rozczarowany/a – taki żywy przykład i potwierdzenie – ale nie czułem potrzeby w tym danym momencie tego pokazywać.
      2. Nie czułem potrzeby poprawiania humoru.
      3. Stanięcie z boku w takich momentach jest nie tyle wygodne co bezpieczne? adekwatne? właściwe? zgodne ze mną?  (nie znajduję na ten moment słowa, ale coś w tym kierunku)
      4. Pozwala mi to stwierdzić, że krok po kroku idę we właściwym kierunku a rozmowy z Fenix są  za każdym razem doświadczeniem.

       

      Fenix
      Uczestnik
        Liczba postów: 2551

        teraz to się poczułam jak królik doświadczalny

        2wprzod1wtyl
        Uczestnik
          Liczba postów: 1177

          Niefortunne sformułowanie. Nie chodzi o to, że w założeniu (przed) doświadczę coś, ale że rozmowy i nasze w każdym razie moje reakcje są żywe, spontaniczne i szczere, naturalne.

          zauważ, że powyższe jest napisane po a nie przed co oznacza, że nie miało założeń. Czyli nie na zasadzie 'napiszę z Fenix aby coś dośwadczyć’ lub daje mi to korzyści a po rozmowie (spontanicznej, szczerej bez wstępnych ukrytych założeń) z Fenix  bardziej oddające słowo poczułem, zauważyłem u siebie zmianę.

          • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 4 lat, temu przez 2wprzod1wtyl.
          • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 4 lat, temu przez 2wprzod1wtyl.
          Fenix
          Uczestnik
            Liczba postów: 2551

            Ok.

            2wprzod1wtyl
            Uczestnik
              Liczba postów: 1177

              tydzień temu przedstawiłem kilka pkt w tym dwa na które dałem sobie tydzień i tak (tym samym wydłużam sobie czas do końca tygodnia z racji, że jestem bliski wyboru)

              1. nie zrealizowane – przy czym zrobione rozeznanie
              2. nie zrealizowane
              3. nie zrealizowane  – przy czym tutaj nie było ograniczenia tygodnia i najpewniej zostanie wdrożone
              4. realizowane
              5. ok
              6. przez ten tydzień, ale też wcześniej  tak
              7. tak
              8. ciężko ocenić, ale raczej bez zmian

              Poniżej przypomnę sobie plany

              Plan jest dwu letni, ale ruchy od obecnego momentu przy czym rozpoczęcie tego procesu praktycznie od już będzie budować cele krótkoterminowe.

              1. Terapia zostaje ? bo jednak jest dużo schematów czy to z DDA czy z DDD ? a więc po rozpoznaniu, które obecnie trwa ? wybór terapeuty lub psychologa.
              2.  Znając siebie i ogladając filmy Magdy wiem, że sama terapia w moim przypadku to za mało.  Mam takie odczucie, że choć mam braki mentalne to jednak jestem gotowy też do rozwoju, co więcej identyfikuję się z filmami Magdy ?  co oznacza, że braki metnalne nie są przeszkodami do rozwoju a więc coachingu) ? tym samym  równolegle do terapii coaching (niektórzy psycholodzy z tego co czytam ogarniają obie sprawy jednak w tym miejscu skłaniam się do zapisu u Magdy a terapię u psychologa ? wstępnie już wyselekcjonowałem)
              3. Uzupełnienie kwalifikacji o Big Datę ? bazy danych i analiza baz danych ?  Business Intelligence (BI) a więc uzupełnienie studiów 2 letnich II stopnia ? jest to o tyle świadomy wybór, że jest też on powiązany z jednym z moich zainteresowań (a jednocześnie z jednym z dodatkowych dochodów ? przy czym dochód w tym przypadku nie jest najważniejszy ? po prostu lubię to)
              4. dalsza kontynuacja pogłębiania języka ang. (w tym również dla wypełnienia w przyszłości marzenia)
              5. Nie budować sobie poczucia straty czasu.
              6. Życie w prawdzie ? jednak czuję, że to jest dla mnie ? pokazało mi to, że dzięki życiu w prawdzie potrafię utrzymać kontakt. (gdy raz dotkniesz dobra to nie chcesz już dotykać zła ? bo to mit, że zło jest lepsze)
              7. Miłość do Boga a przez to do drugiego człowieka i siebie (w tym życzliwość), trzymanie kursu otwartości do ludzie i nie zniechęcanie się gdy na swojej drodze napotkam ludzi złych i fałszywych bo tacy też bywają.
              8. Uporządkowanie relacji toksycznych lub trudnych.
              9. do listy od dziś 17-09-2019 lub najpóźniej jutra dołączam do listy dzienniczek uczuć (na początek kilku na dzień)

               

              • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 4 lat, temu przez 2wprzod1wtyl.
              • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 4 lat, temu przez 2wprzod1wtyl.
              2wprzod1wtyl
              Uczestnik
                Liczba postów: 1177

                Ksiązka WWO (wysoko wrażliwi) przeczytana dlatego kilka wniosków

                1. Pierwszy i najwazniejszy w moim odczuciu nie jestem osobą wysoko wrażliwą
                2. Nie jestem osoba wysoko wrażliwą, ale na pewno jestem wrażliwy
                3. Potrafię wyczuć atmosferę i samopoczucie drugiej osoby.
                4. Wolę opierać się na faktach
                5. Książka udzieliła mi odpowiedzi na wiele pytań, bo tak naprawdę nie jest ona wyłączenie o WWO, ale też o wielu innych aspektach z którymi się identyfikuję
                6. Uświadomiła mi, że co najmniej dwie osoby z mojej rodziny są WWO przez co będę wiedział jak reagować oraz przekaże książkę dalej przez co sami będą mogli się zapoznać
                2wprzod1wtyl
                Uczestnik
                  Liczba postów: 1177

                  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 4 lat, temu przez 2wprzod1wtyl.
                  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 4 lat, temu przez 2wprzod1wtyl.
                  2wprzod1wtyl
                  Uczestnik
                    Liczba postów: 1177

                    fajne zwierzaki te króliki, potrafią pokazać tyle różnych emocji 🙂

                    2wprzod1wtyl
                    Uczestnik
                      Liczba postów: 1177

                      Fenix, źle się czuję z tym, że odebrałaś nasze rozmowy jak narzędzie w moich rękach do 'poprawiania mnie’. Chcę jasno bez jakichkolwiek grzeczności powiedzieć, że rozmowy z Tobą były spontaniczne. zawsze ciekawiło mnie to co Fenix napisze, odpowie a nie to co z tego będę miał.

                      Skoro w rozmowie potrafię po faulować osobę do mnie bardzo życzliwą i co najistotniejsze samemu nie widząc tego pokazuje mi to, że jeszcze długa droga przede mną.

                      życzę Ci szczęścia, jesteś bardzo wartościowym człowiekiem z którym miałem to szczęście spotkać się i mimo, że w świecie wirtualnym to i tak reakcje były bardzo realne, spontaniczne w odczuciu pozytywne, wartościowe. (traktowałem nasze rozmowy bardzo poważnie i bez kalkulacji)

                      powodzenia

                      Fenix
                      Uczestnik
                        Liczba postów: 2551

                        Spokojnie, nie pofaulowałeś. Potrzebowałam trochę czasu tylko dla siebie 🙂

                      Przeglądasz 10 wpisów - od 511 do 520 (z 1,689)
                      • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.