Witamy Fora Rozmowy DDA/DDD WOLNOŚĆ

Przeglądasz 10 wpisów - od 71 do 80 (z 90)
  • Autor
    Wpisy
  • Anonim
      Liczba postów: 869

      Panama zapisz:
      „Mnie wolność w ogóle nie kojarzy się z sytuacją zewnętrzną, czynnikami takimi jak normy społeczne, podatki i inne tego typu sprawy. Dla mnie to wyłącznie sprawa mojego postrzegania siebie i świata. To, czy moje własne zahamowanie nie ograniczają mojej aktywności, nie powodują, że czuję się gorsza. Odwaga do podejmowania działania, nastawienie pozytywne do innych ludzi, oczekiwanie sukcesu, a nie porażki przy jednoczesnej gotowości do przyjęcia tej drugiej. Nieuleganie emocjom, stałość własnej oceny i spokój wewnętrzny.”

      Dla mnie wolność to wzięcie odpowiedzialności, nie zrzucanie tego na kogoś, ale też tylko za własne życie. Pracuję nad tym…

      malaasia
      Uczestnik
        Liczba postów: 7

        Od kiedy nie zależy mi na robieniu tzw kariery i zarabiania od kiedy nie muszę nikogo udawać ani wiele posiadać nie rozdrapuje ran i nie myślę za wiele o jutrze a biorę wszystko co się zdarza z pokorą – czujesie wolną. Joanna / wegasky11/

        Chłopiec Papuśny
        Uczestnik
          Liczba postów: 3706

          Wał, wał, wał. Basta. Niektóre osoby z Was kłamią. Wolność co.do emocjonalnej i fizycznej jejst tą że mieszkamy poza domen i nie łączymy się z nim
          A nie że np. nie płacimy podatków. Totalna odcięcie się to jest zero kontaktu.

          zazu
          Uczestnik
            Liczba postów: 456

            Panama zapisz:
            „Mnie wolność w ogóle nie kojarzy się z sytuacją zewnętrzną, czynnikami takimi jak normy społeczne, podatki i inne tego typu sprawy. Dla mnie to wyłącznie sprawa mojego postrzegania siebie i świata.”

            Panamo, załóżmy hipotetycznie, że jakiś naturysta chciałby w upalny dzień pospacerować sobie w stroju Adama (bo tak mu najwygodniej) po centrum dużego miasta, ewentualnie po jakimś centrum handlowym. Czy uważasz, że aby to uczynić, wystarczyłaby mu do tego tylko jego wolność mentalna, o której piszesz? 🙂

            Panama
            Uczestnik
              Liczba postów: 3986

              jamromir zapisz:

              Panamo, załóżmy hipotetycznie, że jakiś naturysta chciałby w upalny dzień pospacerować sobie w stroju Adama (bo tak mu najwygodniej) po centrum dużego miasta, ewentualnie po jakimś centrum handlowym. Czy uważasz, że aby to uczynić, wystarczyłaby mu do tego tylko jego wolność mentalna, o której piszesz? :)”

              Jamroooo 🙂

              Czy wolność to robienie tego na co się ma ochotę i kiedy się chce?
              W takim razie naprawdę wolne byłyby niemowlęta (wiadomo o jakie czynności chodzi) i niektórzy ludzie psychicznie chorzy. Twój przykład dotyczący ochoty na obnażanie w miejscu publicznym jest jeszcze stosunkowo mało szkodliwy, ale może ktoś miałby ochotę na czynności, które bardziej naruszają nietykalność drugiego człowieka, co wtedy?
              W swojej wypowiedzi pisałam co dla mnie oznacza poczucie wolności, za innych się nie wypowiem. Na mityngach nauczyłam się bardzo przydatnej dla mnie w życiu rzeczy, mianowicie, żeby nie teoretyzować, to strata czasu 🙂

              Panama
              Uczestnik
                Liczba postów: 3986

                byczek zapisz:

                Dla mnie wolność to wzięcie odpowiedzialności, nie zrzucanie tego na kogoś, ale też tylko za własne życie. Pracuję nad tym…”

                Dobrze powiedziane 🙂

                zazu
                Uczestnik
                  Liczba postów: 456

                  Panama zapisz:
                  jamromir zapisz:

                  Panamo, załóżmy hipotetycznie, że jakiś naturysta chciałby w upalny dzień pospacerować sobie w stroju Adama (bo tak mu najwygodniej) po centrum dużego miasta, ewentualnie po jakimś centrum handlowym. Czy uważasz, że aby to uczynić, wystarczyłaby mu do tego tylko jego wolność mentalna, o której piszesz? :)”

                  Jamroooo 🙂

                  Czy wolność to robienie tego na co się ma ochotę i kiedy się chce?
                  W takim razie naprawdę wolne byłyby niemowlęta (wiadomo o jakie czynności chodzi) i niektórzy ludzie psychicznie chorzy. Twój przykład dotyczący ochoty na obnażanie w miejscu publicznym jest jeszcze stosunkowo mało szkodliwy, ale może ktoś miałby ochotę na czynności, które bardziej naruszają nietykalność drugiego człowieka, co wtedy?
                  W swojej wypowiedzi pisałam co dla mnie oznacza poczucie wolności, za innych się nie wypowiem. Na mityngach nauczyłam się bardzo przydatnej dla mnie w życiu rzeczy, mianowicie, żeby nie teoretyzować, to strata czasu :)”

                  Panamo, tym przykładem chciałem Ci tylko pokazać, że jednak wolna wola takiego naturysty jest ograniczana normami społecznymi. Mógłbym podać jeszcze dziesiątki innych przykładów mniej ekstremalnych zachowań i zupełnie nie szkodliwych dla otoczenia, pokazujących zniewolenie człowieka różnymi nakazami i zakazami.
                  Powtórzę jeszcze raz, dla mnie poczucie pełnej wolności wiąże się z wolnością mentalną i fizyczną, a skoro ta druga nie jest możliwa do osiągnięcia w naszych warunkach, to może rzeczywiście dobrym pomysłem byłaby mała wysepka w jakimś archipelagu, Mamba pewnie też by się przyłączyła. 😉

                  Panama
                  Uczestnik
                    Liczba postów: 3986

                    jamromir zapisz:

                    Powtórzę jeszcze raz, dla mnie poczucie pełnej wolności wiąże się z wolnością mentalną i fizyczną, a skoro ta druga nie jest możliwa do osiągnięcia w naszych warunkach, to może rzeczywiście dobrym pomysłem byłaby mała wysepka w jakimś archipelagu, Mamba pewnie też by się przyłączyła. ;)”

                    Jamro :laugh:

                    Gdyby Mamba się do Ciebie przyłączyła, to już miałbyś kogoś, kto może mieć inne zdanie i tak czysto hipotetycznie, może nie zgadzać się na Twoją wolność np. w postaci stroju naturysty na co dzień na tej pięknej wysepce 😉
                    Ps. Prawdopodobnie w stroju Adama, przed spróbowaniem jabłka, jest Ci bardzo do twarzy, ale pozwolę sobie wyjątkowo na teoretyzowanie 😛

                    zazu
                    Uczestnik
                      Liczba postów: 456

                      Panama zapisz:

                      Jamro :laugh:

                      Gdyby Mamba się do Ciebie przyłączyła, to już miałbyś kogoś, kto może mieć inne zdanie i tak czysto hipotetycznie, może nie zgadzać się na Twoją wolność np. w postaci stroju naturysty na co dzień na tej pięknej wysepce 😉
                      Ps. Prawdopodobnie w stroju Adama, przed spróbowaniem jabłka, jest Ci bardzo do twarzy, ale pozwolę sobie wyjątkowo na teoretyzowanie :P”

                      Czy ja gdzieś napisałem, że jestem naturystą? To był tylko podany przeze mnie przykład.
                      Chyba trochę wyobraźnia Cię poniosła. 😉 🙂

                      Panama
                      Uczestnik
                        Liczba postów: 3986

                        jamromir zapisz:

                        Czy ja gdzieś napisałem, że jestem naturystą? To był tylko podany przeze mnie przykład.
                        Chyba trochę wyobraźnia Cię poniosła. 😉 :)”

                        Oj tam, wyobraźnia niech zostanie moją tajemnicą. Pociągnęłam tylko wybrany przez Ciebie przykład, a chodziło mi o to, że uzyskanie, i tak moim zdaniem ograniczonej wolności fizycznej, jest możliwe wyłącznie w odosobnieniu. Ilu ludzi tyle pomysłów, pragnień i sposobów na życie, myślisz, że bez uregulowań w postaci nom społecznych, mogłoby to jakoś funkcjonować?

                      Przeglądasz 10 wpisów - od 71 do 80 (z 90)
                      • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.