Witamy Fora Rozmowy DDA/DDD WOLNOŚĆ

Przeglądasz 10 wpisów - od 81 do 90 (z 90)
  • Autor
    Wpisy
  • Chłopiec Papuśny
    Uczestnik
      Liczba postów: 3706

      Wolność. Ach co za piękne słowo. 🙂 W naszym pięknym kraju i zalkoholizowanym społeczenństwie mocno ograniczona.

      zazu
      Uczestnik
        Liczba postów: 456

        Panama zapisz:

        Oj tam, wyobraźnia niech zostanie moją tajemnicą. Pociągnęłam tylko wybrany przez Ciebie przykład, a chodziło mi o to, że uzyskanie, i tak moim zdaniem ograniczonej wolności fizycznej, jest możliwe wyłącznie w odosobnieniu. Ilu ludzi tyle pomysłów, pragnień i sposobów na życie, myślisz, że bez uregulowań w postaci nom społecznych, mogłoby to jakoś funkcjonować?”

        Odpowiedź na to pytanie jest zawarta w moim pierwszym i trzecim poście. 🙂

        Panama
        Uczestnik
          Liczba postów: 3986

          jamromir zapisz:

          Odpowiedź na to pytanie jest zawarta w moim pierwszym i trzecim poście. :)”

          Czyli wiedząc, że pewne sprawy są niemożliwe do osiągnięcia,w dalszym ciągu czujesz się przez nie ograniczony? :huh:
          Ta tak jakby uważać siebie za słabego skoczka, bo kangur skacze lepiej 🙂

          zazu
          Uczestnik
            Liczba postów: 456

            Panama zapisz:

            Czyli wiedząc, że pewne sprawy są niemożliwe do osiągnięcia,w dalszym ciągu czujesz się przez nie ograniczony? :huh:
            Ta tak jakby uważać siebie za słabego skoczka, bo kangur skacze lepiej :)”

            A co ma wspólnego przykład z kangurem do ograniczenia przez kogoś mojej wolnej woli?
            Poza tym napisałem, że jest to niemożliwe do osiągnięcia w naszych warunkach, a nie, że w ogóle. 🙂

            Panama
            Uczestnik
              Liczba postów: 3986

              jamromir zapisz:

              Poza tym napisałem, że jest to niemożliwe do osiągnięcia w naszych warunkach, a nie, że w ogóle. :)”

              I tym optymistycznym akcentem zakończmy te wymianę zdań.
              Jeżeli jest wyjście to zawsze można z niego skorzystać 🙂
              Najważniejsze żeby być szczęśliwym człowiekiem. 😉 :kiss:

              Wyloguj
              Uczestnik
                Liczba postów: 760

                z debilem sraromirem lepiej nie rozmawiac

                zazu
                Uczestnik
                  Liczba postów: 456

                  Toreador zapisz:
                  „z debilem sraromirem lepiej nie rozmawiac”

                  [img size=350]http://img5.demotywatoryfb.pl//uploads/201306/1370278181_et8om5_600.jpg[/img]

                  Panama
                  Uczestnik
                    Liczba postów: 3986

                    ”Wolność to możliwość dokonywania wyborów…….

                    Kiedy jestem wolny? Okazuje się, że tylko w pewnej niewielkiej chwili, pomiędzy bodźcem a reakcją. (Nazywa się to proaktywnością, ale to inna sprawa). Chodzi o to, żebym nie reagował jak zwierzę, pod wpływem impulsów, albo jak człowiek zniewolony uzależnieniem – pod wpływem choroby, tylko dał sobie czas na rozważenie sprawy i trzeźwe podjecie decyzji. I właśnie tylko w tej jednej chwili jestem wolny – mogę świadomie dokonywać wyborów.”

                    Meszuge

                    Z tym też się zgadzam 🙂

                    Anonim
                      Liczba postów: 869

                      Panama zapisz:
                      „”Wolność to możliwość dokonywania wyborów…….

                      Kiedy jestem wolny? Okazuje się, że tylko w pewnej niewielkiej chwili, pomiędzy bodźcem a reakcją. (Nazywa się to proaktywnością, ale to inna sprawa). Chodzi o to, żebym nie reagował jak zwierzę, pod wpływem impulsów, albo jak człowiek zniewolony uzależnieniem – pod wpływem choroby, tylko dał sobie czas na rozważenie sprawy i trzeźwe podjecie decyzji. I właśnie tylko w tej jednej chwili jestem wolny – mogę świadomie dokonywać wyborów.”

                      Meszuge

                      Z tym też się zgadzam :)”

                      Tak, bo ta moja cholerna impulsywność typowa dla Dorosłych Dzieci narobiła mi problemów 🙁

                      Monika20100
                      Uczestnik
                        Liczba postów: 11

                        Wolność to świadome podejmowanie decyzji wraz z jej konsekwencjami

                      Przeglądasz 10 wpisów - od 81 do 90 (z 90)
                      • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.