Odpowiedzi forum utworzone

Przeglądasz 10 wpisów - od 21 do 30 (z 139)
  • Autor
    Wpisy
  • tajfun1941
    Uczestnik
      Liczba postów: 143
      w odpowiedzi na: Dziś czuję się… #181329

      Wszystko do d… , a był moment że myślałem inaczej ,krótki moment 🙁

      tajfun1941
      Uczestnik
        Liczba postów: 143
        w odpowiedzi na: Dziś czuję się… #181137

        Zle zmęczony rozbity… Czekam na 21. A może jednak majowie mieli racje…. Oby

        tajfun1941
        Uczestnik
          Liczba postów: 143
          w odpowiedzi na: Co to znaczy wybaczyc ? #180995

          ultrasony zapisz:
          „to co piszecie o rodzicach to nie wybaczanie tylko usprawiedliwianie
          Wasi rodzice to nie roboty tylko zywi ludzie i pojawienie kazdego litr wodki, kazdego zlego slowa, jakiejkolwiek przemocy psychicznej lub fizycznej byla ich i tylko ich decyzja
          bo ja nie znam slowo wybaczenie – wybaczenie to puszczenie wszystkiego w niepamiec, skasowanie wydarzen jakby sie nic nie wydarzylo
          to ze nie wybaczam nie oznacza, ze sie mszcze albo trzymam urazy i te urazy pozniej sa motorem moich dzialan – nie, ja po prostu pamietam
          polega to na tym, ze jak ktos zawiodl moje zaufanie to dlugo go nie odzyska, jak ktos mnie skrzywdzil to nie moze liczyc na moja pomoc itp
          wybaczanie to frajerstwo”

          Chciałem praktycznie powtórzyć za sonym, ale teraz się zastanawiam ….
          Bo co to wybaczenie ?……….
          , dla mnie do tej pory było to , zapominam , a właściwie daje drugą szanse , osobie która mnie skrzywdziła, ale warunek taki że ta osoba chce mojego wybaczenia, i załuje tego co zrobiła, ale nie w taki sposób jak czasem ma miejsce , kiedy rodzice są starzy , zniedołężniali , czy potrzebują pomocy, wtedy to zaopiekuj się nami bo to twój obowiązek! ale gdzie oni byli jak ty ich potrzebowałeś!
          A u mnie ze strony mojego ojca było podobnie kiedy zachorował, wtedy siostra się nim zajmowała.
          Moja dotychczasowa recepta na przeszłość : chciałem pogodzić się z przeszłością , zostawić ją za sobą, co było to było , odżałować , ale nie wybaczyć, i jeśli kiedykolwiek (jakimś cudem) ojciec zapukał by do moich drzwi i poprosił o pomoc …. zamkną bym mu je przed nosem

          tajfun1941
          Uczestnik
            Liczba postów: 143
            w odpowiedzi na: Dziś czuję się… #180386

            Jakoś źle,przygnębiony , samotny , opuszczony …..choć wydaje mi się że dziś nie stało się nic takiego co mogło mnie wpędzić w ten stan , więc co się dzieje ?

            tajfun1941
            Uczestnik
              Liczba postów: 143

              Mówienie o sobie sprawia mi cholerną trudność a mówienie o mojej przeszłości to właściwie tylko tutaj na forum i na terapii a i to sprawia mi straszny problem. I tak jak pine76 próbuję od tego odchodzić przełamywać te schematy, ( na razie tylko na teerapii (grupa)) ale jest to strasznie trudne:(

              tajfun1941
              Uczestnik
                Liczba postów: 143
                w odpowiedzi na: Dziś czuję się… #180095

                Wycieńczony 🙁 i w zawieszeniu

                tajfun1941
                Uczestnik
                  Liczba postów: 143

                  Już wróciłem 😉 impreza wymknęła się z pod kontroli :laugh:

                  tajfun1941
                  Uczestnik
                    Liczba postów: 143

                    Witam

                    tajfun1941
                    Uczestnik
                      Liczba postów: 143
                      w odpowiedzi na: Dziś czuję się… #180047

                      Niepokój , za dużo powiedziałem , za wcześnie :dry:

                      tajfun1941
                      Uczestnik
                        Liczba postów: 143
                        w odpowiedzi na: MAGIA;-) #179906

                        pompejusz zapisz:
                        „Hej hej:)
                        [color=#FF0000]Niewypowiedziane słowa…w obawie czy nadziei że ktoś je odgadnie?[/color]”

                        czasem chciał bym żeby czytano mi w myślach ,bo chcę coś dostać ,osiągnąć , być docenionym a nie potrafię ,boję się o to poprosić ,wyrazić swoją opinie , a czasem chciał bym zostać ostatnim człowiekiem na ziemi ( kiedyś nawet obmyśliłem strategie przetrwania )

                        Edytowany przez: tajfun1941, w: 2012/12/03 19:10

                      Przeglądasz 10 wpisów - od 21 do 30 (z 139)