Witamy Fora Rozmowy DDA/DDD Rozmowy, które przekraczają tematy innych wątków

Przeglądasz 10 wpisów - od 9,311 do 9,320 (z 10,111)
  • Autor
    Wpisy
  • ewelina82
    Uczestnik
      Liczba postów: 1499

      Nie walcz i lulajze:silly:

      zazu
      Uczestnik
        Liczba postów: 456

        Po całym tygodniu beznamiętnego pitolenia, zapadanie w kilkudniowy letarg jest chyba czymś naturalnym 😉

        mase
        Uczestnik
          Liczba postów: 9410

          Jaki miałeś wcześniej nick?

          anilewe
          Uczestnik
            Liczba postów: 1810

            jordi zapisz:
            „jeszcze a propos postu – nikt nie chciał dzisiaj ze mną pizzy zamówić, bo wielki piątek, więc musiałem tę fasolę w grinłeju wpieprzać.. no ale ad rem: połowa tutaj mieszka ze swoimi połowkami na kocią łapę, grzeją się bez ślubu, imprezują tak, że ja bym nie nadążył, chleją, zielsko jarają, koks wciągają (no ok, nie wszyscy:)), ale w wielki piątek żadne już pizzy nie zamówi – co za faryzeizm :P”
            Wiesz co Jordi…nic Ci do tego skoro się za ateistę masz. I nie mierz wszystkich swoją/jedną miarą. To pisała wkurwiona na Ciebie i wcale nie broniąca wierzących-niepraktykujacych, bo nie uznaje półśrodków Anilewe.

            Chłopiec Papuśny
            Uczestnik
              Liczba postów: 3706

              Czytając o ateiźmie Helli i Jordiego, mniemam że w rozwoju duchowym i wiary zatrzymali się na okresie podstawówki, czyli 10 przykazań, 7 grzechów głównych i inne podstawowe sprawy, a ich wiedza na temat apologetyczne, teologii pastoralnej, homiletyki, katolickaiej nauki społecznej, katechetykai, misjologii, liturgiki i prawa kanonicznego teologii małżeństwa i rodziny, są żadne dlatego nie rozumiejąc z czym mają do czynienia, wykazali i wykazują się frustracją i nazwali siebie ateistami.:) Jeżeli czegoś nie rozumiem to jest frustrujące, nikt nie powiedział że po podstawówce duchowo trzeba samemu rozwijać się, pytać i szukać, że nie będzie księdza czy katechetki która wytłumaczy i da piątkę do dziennika. 🙂


              jeszcze a propospostu – niktniechciał dzisiaj ze mną pizzy zamówić,bo wielki piątek, więc musiałem tę fasolę w grinłeju wpieprzać.. no ale ad rem: połowa tutaj mieszka ze swoimi połowkami na kocią łapę,grzeją się bezślubu,imprezują tak, że ja bym nienadążył,chleją,zielsko jarają, koks wciągają (no ok, nie wszyscy

              za faryzeizm”

              „Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć, lecz darem łaski Bożej jest żywot wieczny w Chrystusie Jezusie, Panu naszym.” (Rzym 6:23; BW) „gdyż wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej” (Rzym 3:23’ BW) „jak napisano: Nie ma ani jednego sprawiedliwego,” (Rzym 3:10; BW) „Dlatego z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony przed nim żaden człowiek, gdyż przez zakon jest poznanie grzechu.” (Rzym 3:20; BW)

              Biblia daje jasno do zrozumienia, że nie ma żadnego człowieka, który był by bez grzechu. Mówi też, że Ci, którzy zgrzeszyli nie są w stanie naprawić wyrządzonego zła. Bo ile masz żyć? Jak masz zamiar zapłacić Bogu za wszystkie grzechy , skoro karą za każdy jest śmierć? Umrzeć możesz tylko raz. I tutaj wkracza Bóg. Właśnie dlatego potrzebna nam jest Laska. Innej drogi Zbawienia nie ma. Tylko w Jezusie Chrystusie możemy być ocaleni.

              „Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar; nie z uczynków, aby się kto nie chlubił.” (Efez 2:8,9; BW)

              Co to oznacza dla mnie czy dla ciebie? Oznacza to, że jedyne co musisz zrobić w swoim życiu, by wejść do Królestwa Bożego i stanąć przed Bogiem, to uwierzyć w Jezusa. Uwierzyć w to, że Bóg daje Ci zbawienie za darmo przez krew krzyża. Katolicy mówią „ważna jest łaska, ale i uczynki”. Nie nabieraj się na to. 🙂

              „A jeśli z łaski, to już nie z uczynków, bo inaczej łaska nie byłaby już łaską.” (Rzym 11:6; BW)

              Ot, cały faryzeizm. Nie zawracaj sobie tym głowy, bo nie warto. 🙂

              Edytowany przez: Piotreq, w: 2014/04/19 05:25

              ewelina82
              Uczestnik
                Liczba postów: 1499

                A Piotrus stal sie krzewicielem wiary i wywyzsza sie,uwazajac sie za kogos lepszego

                Chłopiec Papuśny
                Uczestnik
                  Liczba postów: 3706

                  ewelina82 zapisz:
                  „A Piotrus stal sie krzewicielem wiary i wywyzsza sie,uwazajac sie za kogos lepszego”

                  Nie wywyższam się, nie mam do czego, nie jestem lepszy. Sam walczę ze swoimi sprzecznościami które sobie tworzę i nie czyni mnie to lepszym. Grzeszę nie mniej niż inni, w osobistym moim wyznaniu wiary jest wiele sprzeczności n naukami kościoła i też nie wyszydzam innych osób i nie szykanuje ich poglądów i wartości. Hella jak i Jordi dali już nie raz pokaz na forum względem wiary chrześcijańskiej i ludzi którzy ją wyznają, tzw. wojujący ateizm. Co do mojej wcześniejszej wypowiedzi jest to prawda, kudzie wypowiadają się przeciw ludziom i religi ich postępowaniu a nie wierze o której ich edukacja religijna zakończyła się na podstawówce. Więc mniemam że swój czas w którym spędzili w Kościele np. atolickim spędzili na wierze i wyznawaniu ludzi, księży, celebrowaniu złotego cielca nie zaś na poznawaniu prawd wiary i wierze w Boga. Człowiek nie jest doskonały i popełnia błędy, grzeszy. Bóg nie gniewał się na Adama i Ewę za to że zerwali jabłko z drzewa poznania, na Kaina że zabił Abla, a gniewał się na nich za to że chcieli ukryć ten grzech przed nim, że nie chcieli wziąć odpowiedzialności za swoje czyny, wziąć odpowiedzialność i przyznać się do popełnionego czynu do błędu.

                  Hella
                  Uczestnik
                    Liczba postów: 5658

                    Cholercia zachcialo mi sie salatki warzywnej:whistle: jestem po ziemniakach i cebuli iiiiiiii juz nie mam sily:laugh: 😛

                    KTos chetny na krojenie reszty:cheer:

                    Eugenia
                    Uczestnik
                      Liczba postów: 7086

                      Z tą wiarą, ateizmem, praktykowaniem i faryzeizmem jest różnie. Pamiętam jak znajoma, która nie jest osobą wierzącą, opowiadała, że kiedy pracowała w McDonalds, brzydzili ją ludzie, którzy w Wielki Piątek obżerali się chamburgerami. Nie wiem-może jakaś tradycja jeszcze w niej pozostała czy co. Czyli z niewierzącymi jest tak samo różnie jak z wierzącymi.

                      Wesołych Swiąt:)

                      Chłopiec Papuśny
                      Uczestnik
                        Liczba postów: 3706

                        Czy zna ktoś szybki i łatwy przepis na pstrąga?:)

                      Przeglądasz 10 wpisów - od 9,311 do 9,320 (z 10,111)
                      • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.