Witamy Fora Rozmowy DDA/DDD Urodziłem się na przełomie października i listopada ubiegłego roku – 2018 r.

Przeglądasz 10 wpisów - od 341 do 350 (z 1,689)
  • Autor
    Wpisy
  • 2wprzod1wtyl
    Uczestnik
      Liczba postów: 1177

      Ok. akurat to jest wola może brzmi jak przymus. Mam takie odczucia już od kilku miesięcy że chcę.

      Mam też odczucie, że chciałbym  pomagać ludziom, ale nic mi nie przychodzi sesnownego do głowy poza jakimiś datkami. Widocznie to jeszcze nie czas i na ten moment sam potrzebuję się umocnić. Czasami łapię się na poczuciu winy, że ’ wyszukuję’ takich form pomagania, kt?re będą  'fajne’, może nie lansujące, bo jakoś nigdy nie lubiłem się lansowac, ale gdzieś pomiędzy przy czy to takie poczucie winy, bo gdy stoję przed samym sobą to wiem, że nie takie są moje zamiary, powody.

      ps

      Dzięki Fenix, że się odezwałaś, bo szczerze Ci powiem fajnie się czuję gdy napiszesz swoje spostrzeżenia zwłaszcza gdy są w poczuciu takiej spotanicznej i bez jakiegoś obciążenia czy zobowiązania ochoty jak np teraz ( w każdym razie takie mam odczucie)

       

      • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 4 lat, temu przez 2wprzod1wtyl.
      • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 4 lat, temu przez 2wprzod1wtyl.
      Fenix
      Uczestnik
        Liczba postów: 2551

        Przecież już pomagasz tym co piszesz. Może już kogoś zainspirowałeś, kogoś zmotywowałeś i nawet o tym nie wiesz. Przecież już pomogłeś i zainspirowałeś np. mnie. Czasami szukamy wielkich form a to te niby nieznaczące rzeczy mają większe znaczenie. Zawsze wychodziłam z założenia, że liczy się treść a nie forma. Często to drobiazg ma większe znaczenie. 🙂

        Fenix
        Uczestnik
          Liczba postów: 2551

          To dobre masz odczucie. A zdrowy egoizm nie jest nuczym złym. Jeżeli najpierw zadbasz o siebie tym lepiej bedziesz mógł zadbać o innych. Chyba wreszcie się tego nauczyłam 🙂

          Fenix
          Uczestnik
            Liczba postów: 2551

            Przyjemnie jak ktoś sam wybiera kontakt z Tobą,  bez przymusu, bez prowokowania, tylko i wyłącznie z własnej woli?

            2wprzod1wtyl
            Uczestnik
              Liczba postów: 1177

              Coś w tym jest choć ja nie czuję tego. Wiesz ostatnio mój kolega wykorzystał w pewnej sytuacji, rozmowie to co mu powiedziałem tak jakby było jego i wiesz nie czułem się z tego powodu jakoś ogołocony ani w drugą stronę dumny nie domagałem się wewnątrz siebie potwierdzenia typu tak to Ty mi powiedziałeś. Może też dlatego, że ja często wykorzystuje lub inspiruję się tym co on mi pokazuje. Ale coraz bardziej przekonuję się, że tak po prostu mam jestem w takim trybie Open z otwartym kodem,kluczem  gdzie nie domagam się odniesienia do źr?deł. Wykorzysta to wykorzysta, nie wykorzysta to nie wykorzysta a jak odniesie na tym sukces to też nie będę sobie przypisywał zasług domagał się tantiem?w’ przy czym gdy ja wykorzystam cudzy kod też jakoś nie czuję się tego uwypuklać.

              2wprzod1wtyl
              Uczestnik
                Liczba postów: 1177

                Jasne, że tak, ale też jest druga przyjemność kt?ra ukazała się w trakcie rozm?w z Tobą i uswiadomiła mi, że warto rozmawiać w prawdzie lub lepiej czegoś nie powiedzieć niż podkolorowac, okłamać. Choć tutaj muszę Ci przysłodzic, że w dużej mierze jest to poczucie, że niewyśmiejesz, nie potępiasz( wsciekniesz się;-), ale nie potępiasz) lub w dynamice rozmowy nie dajesz odczuć, że trzeba coś podpicowac.

                ps

                swoją drogą widok wściekłej Fenix musi być bezcenny 😉 i to jest ta przewaga realu nad siecią 😉

                Fenix
                Uczestnik
                  Liczba postów: 2551

                  To bym Cię rozczarowała, bo nie jestem typem Włoszki rzucającej czym popadnie. Jestem raczej jak coraz bardziej wrzący silnik z buchającą parą ale mocnym zaworem bezpieczeństwa. Nic efektownego 😀 Trzeba mocno się postarać żebym wybuchnęła.

                  Fenix
                  Uczestnik
                    Liczba postów: 2551

                    Wyglądam jak taka starodawna, buchająca lokomotywa z kreskówek 😀 😀 😀

                    2wprzod1wtyl
                    Uczestnik
                      Liczba postów: 1177

                      🙂

                      Fenix
                      Uczestnik
                        Liczba postów: 2551

                        Odnośnie moich reakcji, dobrze mnie oceniłeś. Staram się szanować godność drugiego człowieka. I nawet jak się wścieknę to staram się mówić o swoich odczuciach i odnosić do zachowania danej osoby a nie do tego czy jest taka czy taka. Bo w moim odczuciu wtedy nie bije się w godność i poczucie własnej wartości tej osoby. Pamiętam jak się czułam słysząc od osoby, która mnie podobno kochała,  że każda potwora znajdzie swego amatora. To miało być dowcipne i śmieszne, to miał być żart według tego człowieka. Dzisiaj już to nie robi na mnie wrażenia ale zajęło mi to mnóstwo czasu, żeby się z tego wykopać.

                      Przeglądasz 10 wpisów - od 341 do 350 (z 1,689)
                      • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.