Witamy Fora Rozmowy DDA/DDD Urodziłem się na przełomie października i listopada ubiegłego roku – 2018 r.

Przeglądasz 10 wpisów - od 41 do 50 (z 1,689)
  • Autor
    Wpisy
  • Fenix
    Uczestnik
      Liczba postów: 2551

      Teraz mi się coś skojarzyło, jeżeli chodzi o zakrzywianie obrazu człowieka. Zdałam sobie sprawę, że jeżeli próbuję komuś coś wyjaśnić, albo podzielić się swoim doświadczeniem bardzo często posługuje się sformułowaniami „ja zrobiłam tak” „ja to, ja tamto”. Mówiąc czy pisząc w ten sposób staram się przedstawić tylko i wyłącznie moją propozycję, mój sposób poradzenia sobie z czymś tam ale w żaden sposób nie jest powiązane z myśleniem typu „ja tak robię i ten sposób jest najlepszy”. Jest to po prostu przekaz: „to jest mój sposób, jeżeli chcesz spróbuj, może Tobie też się sprawdzi, może też Ci pomoże”.

      I tak sobie pomyślałam, że ludzie czytając moje posty mogą mnie postrzegać za takiego właśnie narcyza.

       

      2wprzod1wtyl
      Uczestnik
        Liczba postów: 1177

        Feniks, nie masz potrzeby udowadniać, że nie jesteś wielbłądem.

        Nie stwierdziłem nawet na potrzeby własne jaką masz osobowość gł?wnie że względu na to, że nigdy tego nie robię przez sieć.

        Moje odczucia czy ktoś ma rysy narcystyczne a to np. nie to samo co narcyzm nigdy nie są oparte na jednym czy dw?ch zdaniach i to dopiero po dłuższym przebywaniu w realu.

        Być może powstało takie wrażenie, że na 30 spotkanych dziennie os?b widzę 10 narcyz?w. To nie tak. Czasami trafiam raz na kilka miesięcy.

        Gdy chodzi o skanowanie automatyczne os?b spotkanych pod kątem cech narcystycznych niestety lub stety taki wytworzył się u mnie mechanizm obronny, ale ten skan i weryfikacja nie ma wstępnych założeń i tak jak pisałem bywa, że i p?roku nie napotkamy narcyza a w każdym razie osobę która w moim mniemaniu jest narcyzem.

        Dzięki za doping.

        Fenix
        Uczestnik
          Liczba postów: 2551

          To jest chyba raczej efekt przemęczenia i nadpalenia styków od nadmiernego myślenia. 😀 😀 😀

          2wprzod1wtyl
          Uczestnik
            Liczba postów: 1177

            …czas na relaks masz dopiero w sobotę a tu ledwie wtorek i juz styki się grzeja.

            Tak na szybko co mogę doradzic. Przejdz do lustra zeby sprawdzić czy  sie coś dymi nad glowa a nastepnie ostudz trochę, bo jeszcze sąsiadów spalisz 😉

             

            Fenix
            Uczestnik
              Liczba postów: 2551

              Dzięki za radę. Uratowałeś mnie, sąsiadów, psy i kota 😀 😀

              2wprzod1wtyl
              Uczestnik
                Liczba postów: 1177

                heh Feniks akurat ostatnio byłem na filmie 'oszustki, oszustki’ i tam scena o starej technice kobiet pogłaskania ego faceta 'na bohatera’ 😉 Zaczynam żałować, że byłem na filmie bo zasnalbym dziś jako bohater

                Fenix
                Uczestnik
                  Liczba postów: 2551

                  Chyba jesteś lepszy w analizie niż ja. 😀  Ale czy pogłaskanie czasem ego nie jest przyjemne, jeżeli nie ma w tym ukrytego celu ugrania czegoś dla siebie? 🙂

                   

                  2wprzod1wtyl
                  Uczestnik
                    Liczba postów: 1177

                    ’Chyba jesteś lepszy w analizie niż ja.’

                    św. Janie Maria Vianney … od jednego papierosa jeszcze nikt nie zaczał palić, od jednego piwa nikt nie stał się alkoholikiem…

                    ok. nie negocjuję będę przyjmował komplementy ale też uważał na pochlebców 😉 i słuchał krytyków.

                     

                    Wracając do poprzednich postów Jest dużo przemyśleń i sporo wniosków teraz trzeba wdrażać.

                    pierwsze na celownik idzie życie w prawdzie z celem dalszego budowania poczucia własnej wartości (sporo już tutaj zrobiłem ale czy na każdym polu?)

                    drugie i jako równoległe idzie porzucenie wszystkiego co niszczy moje poczucie wartości (tutaj mogę powiedzieć, że jestem od jakiegoś czasu czysty nawet ostatnio zastosowana implementacja aby nie poszło dalej (prowokowane przez drugą osobę, kobietę- jednocześnie chcę tutaj nadmienić aby nie powstało  jakieś mylne wrażenie, że 'muszę się odpędzać’ – nic z tych rzeczy- najczęściej są to sytuacje 'życiowe’ z racji, że mam spory kontakt z ludźmi (nie mylić z relacjami)) – implementacja udana (to działa, jestem z siebie zadowolony, że ją wymyśliłem i wdrożyłem) – ani nie dałem do zrozumienia, że posuwamy się dalej ani nie odciałem relacji, zastosowałem implementację – to działa. – warto stosować implementację (sytuację zamienną o takiej samej wartości a w tym przypadku uważam ,że wyszło nawet lepiej) – mówię ogólnie, ale w prawdzie dlatego ogólnie, że jednak sytuacje nie dotyczą wyłącznie mnie

                    • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 4 lat, temu przez 2wprzod1wtyl.
                    Fenix
                    Uczestnik
                      Liczba postów: 2551

                      Na pochlebców faktycznie warto uważać. Warto też jest nauczyć się przyjmować miłe słowa na swój temat, bez podejrzliwości. 🙂 Odnośnie pozostałej części się nie wypowiem, bo nie rozumiem za bardzo o co chodzi ale ważne, że Ty wiesz i jesteś z siebie zadowolony 🙂

                      2wprzod1wtyl
                      Uczestnik
                        Liczba postów: 1177

                        Druga część ogólna czy też niezrozumiała dlatego, że są to sytuacje bieżace przez co nie dotyczą wyłącznie mnie a jednak forum jest otwarte. W każdym razie nie dlatego niezrozumiałe, że unikam tematu, wstydzę się itd. Chodzi wyłącznie o prywatność. Zapisując  mogę to p?źniej zweryfikować.

                      Przeglądasz 10 wpisów - od 41 do 50 (z 1,689)
                      • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.